Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
13-10-2009, 22:42
Mikrofon do Magnum S-9
Autor Wiadomość
Mario 



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 34
Wysłany: 17-01-2009, 02:52   

Jak napisałem w innym temacie przywiozłem sobie takie radio zamiast Deltyforce. Nie będe ukrywał że stało się to głownie dzięki lekturze tego forum choc nie tylko ;) Jeszcze go nie wypróbowałem, bo jest bez mikrofonu. kiedy podpiąłem taki który kiedyś używałem z moim alanem 87 dał się słyszeć pisk i nic nie nadawało. Radio było sprawne kiedy je odbierałem. Czy mogło się zepsuć w drodze czy to mikrofon jest uszkodzony?

Jaki mikrofon najlepiej kupić do tego radia? Zależy mi na tym żeby był dobry ale nie kosztował zbyt dużo. ya1 pisze że nie potrzeba do niego bardzo mocnych i że wystarczy taki zwykły. Na innych forach się to potwierdza. Jaki będzie wystarczający żeby radio dobrze pracowało?
Ostatnio zmieniony przez SQ5MRA 17-01-2009, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ5MRA 



Znak CB: 161 OLA
QTH lokator: KO02LG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 401
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-01-2009, 12:14   
   Radio CB: Magnum AF ; Ranger AR3500
   Antena CB: Sirio Thunder 27 ; FireStick FS-3
   Akcesoria CB: Wilson Trucker


Mikrofony różnych firm mają różne połączenia pinów z kabelkami. Sprawdź, czy nie trzeba przelutować połączeń.
_________________
Kaper
SQ5MRA
i wszystko jasne...
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 18-01-2009, 10:29   
   admin


Nie wiem czy dobrze pamiętam ale Alan ma chyba inne ustawienia pinów. Stąd może być ten kłopot. Jeśli sam nie potrafisz, to zanieś do pierwszego lepszego serwisu. Za grosze Ci zmienią piny we wtyczce.

Sprawdź wcześniej z mikrofonem od zwykłego Unidena jeśli masz dostęp do takiego [kolega, lub choćby na parkingu obok ktoś musi mieć takie radio :oczami: ;) ]. Radio powinno nadawać normalnie. Pokrętłem AMT wyreguluj odsłuch własnej modulacji. Poeksperymentuj z echem. Nie powinno być przesadzone. W rzeczywistości zazwyczaj jest większe niż we własnym odsłuchu na Talk Back.
 
 
 
Mario 



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 34
Wysłany: 23-01-2009, 18:07   

Dziękuje za pomoc. Coś było z mikrofonem. Serwis naprawił i sprawdził radio. wszystko śmiga przepięknie! Jestem niezwykle zadowolony z radia potwierdza się wszystko to co napisaliście o tym radiu. To najlepsze jakie maiłem okazje oglądać.

[ Dodano: 2009-01-23, 18:10 ]
Jak należy ustawić echo w tym radiu bo kierowcy często mówia mi że mam za duże albo za małe?
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 24-01-2009, 14:39   
   admin


Tak jak pisałem wcześniej. Nie ma uniwersalnego ustawienia gałek. Każde radio może mieć indywidualne odchyłki. Ustaw tak aby mieć przyjemny odsłuch w Talck Back [regulacja - AMT]. Zmniejsz potem lekko VOL i DEL. Powinno być dobrze.

To co mówią Ci kierowcy nie musi być miarodajne. Każdy ma własne preferencje. Sprawdź się ze stacją bazową.
 
 
 
Mario 



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 34
Wysłany: 29-01-2009, 19:11   

Pogadałem trochę ze stacją bazową z Poznania i poustawiałem wszystko tak żeby wszystko grało na 6. Dziekuję przy tym panu Mirkowi lub Markowi za cierpliwość jeśli może to przeczyta bo wtedy nie zdążyłem,

ya1, A jak poradziłeś sobie z tym mocnym oświetleniem bo to naprawdę potrafi dawać po oczach?
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 29-01-2009, 22:40   
   admin


Rezystorki w odpowiednich miejscach. Ale o szczegóły musisz pytać w moim serwisie.
 
 
 
Mario 



Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 34
Wysłany: 02-02-2009, 23:12   

Dzięki za kontakt będę dzwonił do nich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka