Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Aktywność na PMR
Autor Wiadomość
susel 



QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-10-2009, 12:50   Aktywność na PMR
   expert


Dzisiaj przeglądając różne fora internetowe natknąłem się na następującą informację:
Cytat:
W kielcach pasmo PMR jest oblegane przez amatorów którzy robia włsne anteny na pasmo PMR itp. a takze nawet krótkofalowców jest znaczna czesc osób które sobie rozmawiaja ( podobnie jakw przypadku pasma CB ) wiadomo lepsza jakosc mniej zakłucen , koledzy sa na kanale 7 PMR. Czestoliwosci nie pamietam, ale jeseli ktoś bedzie przejazdem moze zagadac.
Źródło: cbradio.pl

Mocno mnie to zastanowiło, chciałbym dowiedzieć się, czy w Waszych okolicach też można spotkać lokalnych "przeżuwaczy szmat" na paśmie PMR nadających niekoniecznie z ręcznych radiotelefonów. Czy przeniesienie się z lokalnymi pogaduszkami na pasmo PMR może być przyszłością :?: Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat i ewentualnych informacji o lokalnych grupach pracujących na tym paśmie.
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 14-10-2009, 10:52   
   Sprzęt PMR: brak


Kiedyś dawno temu używałem tanich chińskich marketówek PMR. Oczywiście zasięg na takim sprzęcie był minimalny. Pamiętam że czasami udawało mi sie wychwycić fragmenty rozmów. Mały jeszcze byłem więc niewiele pamiętam oprócz tego że zawsze było to na jednym kanale.
Ostatnio zmieniony przez predyk 14-10-2009, 10:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 23-01-2010, 13:04   

Jedyne pasmo poza CB, gdzie mógłbym prawie (hehe) legalnie nadawać. Niestety, jak w przypadku CB tak i tutaj brak rozmówców. Czasami jakieś firmy się odezwą i powiedzą pół słowa, albo jakiś dzieciak (wczoraj taka sytuacja miała miejsce) zacznie wciskać PTT i mieć z tego radochę. O ile CB już raczej stracone, to na 446 może kiedyś jeszcze się coś ciekawego rozwinąć. Taki kompromis pomiędzy CB, a krótkofalarstwem.
 
 
Góral



Artykułów/Recenzji: 2
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 386
Wysłany: 23-01-2010, 13:46   

Problem w tym że o ile do lokalnego gadania na cb wystarczy przeciętna instalacja i jakiekolwiek radio, to na 440 MHz całość musi być wykonana perfekcyjnie. Kabel wysokiej jakości, a antena w dobrym punkcie. No i urządzenie o trochę większej mocy niż PMR-owe 0.5W.
A to wiąże się niestety z kosztami.
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 23-01-2010, 14:09   
   Sprzęt PMR: brak


No i do PMR nie wolno stosować anten innych poza wbudowanymi.
_________________
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 23-01-2010, 17:33   
   admin


moper napisał/a:
jak w przypadku CB tak i tutaj brak rozmówców. Czasami jakieś firmy się odezwą i powiedzą pół słowa, albo jakiś dzieciak

Radioamatorzy z CB lub KF w większości przypadków korzystają ze sprzętu dysponującym zasilaniem ciągłym, stąd mogą stale przebywać na pasmach. W przypadku PMR, gdzie właściwie wszystkie urządzenia to radia ręczne, kiedyś w końcu następuje wyładowanie baterii, a zapewne nikt nie trzyma Walkie-talkie non stop na nasłuchu, ciągle wymieniając lub ładując akumulatory.
 
 
 
YANKES 



QTH lokator: KO02MF
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 39
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2010, 00:37   
   support

   Sprzęt PMR: Brak


Heh! Myślę, że nikt przy zdrowych zmysłach nie zamieści tutaj informacji gdzie i kto z krótkofalowców gada w paśmie PMR, bo wiadomo, że nie używa do tego celu standardowych PMR-ek, tylko tego co ma na wyposażeniu w swoim shacku.
_________________
73!
Janek
SQ5NBR
161OLA029
 
 
dym 



Dołączył: 06 Wrz 2010
Posty: 4
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13-09-2010, 00:22   

U mnie w pracy używamy zwykłych pmrek do komunikacji na terenie zakładu. Prostsze i wygodniejsze niż latanie z każdym duperelem lub dzwonienie na komórkę.
 
 
max 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 86
Wysłany: 14-09-2010, 09:37   

Czy taki sprzęt można używać w przemyśle i do celów zarobkowych, profesjonalnych?
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski

Wysłany: 14-09-2010, 09:57   

Pewnie nie, ale kto to sprawdzi. Chociaż wiem, kiedy nastąpi zwrot w sytuacji.

Często firmy budujące drogi kierują ruch (wahadłowy) przy użyciu PMR, wystarczy jeden dowcipniś i może być ciekawie.;)
 
 
max 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 86
Wysłany: 23-09-2010, 10:41   

Myślałem że oni mają swoje własne systemy radiowe :oczami:
 
 
endriu010 



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Kielce
Wysłany: 17-10-2010, 20:28   Re: Aktywność na PMR

susel napisał/a:
Dzisiaj przeglądając różne fora internetowe natknąłem się na następującą informację:
Cytat:
W kielcach pasmo PMR jest oblegane przez amatorów którzy robia włsne anteny na pasmo PMR itp. a takze nawet krótkofalowców jest znaczna czesc osób które sobie rozmawiaja ( podobnie jakw przypadku pasma CB ) wiadomo lepsza jakosc mniej zakłucen , koledzy sa na kanale 7 PMR. Czestoliwosci nie pamietam, ale jeseli ktoś bedzie przejazdem moze zagadac.
Źródło: cbradio.pl

Mocno mnie to zastanowiło, chciałbym dowiedzieć się, czy w Waszych okolicach też można spotkać lokalnych "przeżuwaczy szmat" na paśmie PMR nadających niekoniecznie z ręcznych radiotelefonów. Czy przeniesienie się z lokalnymi pogaduszkami na pasmo PMR może być przyszłością :?: Ciekaw jestem waszych opinii na ten temat i ewentualnych informacji o lokalnych grupach pracujących na tym paśmie.

Witam. Świętokrzyski klub radioamatorów Kielce z kanału 7 przeszliśmy na kanał 4 z powodu zakłóceń. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiązania łączności codziennie od godziny 18 na kanale 4. ZAPRASZAMY
_________________
Andrzej
 
 
endriu010 



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Kielce
Wysłany: 06-11-2011, 13:41   

witam. Zapraszam na kanał 4 pmr w Kielcach. Jesli ma ktos ochote na pogaduche i rozwijanie pasma pmr zapraszam. Godzina 16 kanal 4. Andrzej 010
_________________
Andrzej
 
 
endriu010 



Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Kielce
Wysłany: 02-03-2015, 18:54   

Witam Witam :) Kto jest z Kielc lub pobliskiej okolicy zapraszam do rozmów na kanale 6 pmr jak i również 26 kanał cb radia :) Jeśli ktoś pamięta Nas z 4 kanału to jest ten sam klub co był :D Zapraszamy codziennie od godziny 17 do 21 :) :D :D :D
_________________
Andrzej
 
 
Igor94 


Dołączył: 11 Maj 2015
Posty: 1
Skąd: Kielkce
Wysłany: 11-05-2015, 18:22   
   Sprzęt PMR: MaxCom PMR wt207


Witam Panie Andrzeju ;) Kilkanaście lat temu mój Tato rozmawiał z Kolegami właśnie po przez takie radia ;) Dziś będąc w MediaMarkcie pomyślałem że zakupię takie, tj. MaxCom PMR wt207
Posiadam dwa więc czasem jeżdżąc po lesie ze znajomym będziemy pewnie rozmawiać, moje pytanie brzmi do Pana z racji tego, że pan jest o wiele bardziej doświadczony, czy z okolic (Zalesia w Kielcach) będę mógł słyszeć pańskie rozmowy? Niby Jestem od centrum ok 8 Km a moje radio ma zasięg tylko 5 i to w warunkach pustyni :( Nie za bardzo chciał bym przerabiać go w żaden sposób, oby dwa radia chodzą na jedno na 6 kanale drugie na 3 ponieważ tam kogoś słyszałem, jednak nikt mi nie odpowiedział :( Czekam na jakieś odpowiedzi na PRV ew. może pana usłyszę w radiu :) Pozdrawiam Igor94
Ostatnio zmieniony przez Igor94 11-05-2015, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka