Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
ARISS - 19.09.2012 - SP3PGZ Koło
Autor Wiadomość
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 19-09-2012, 21:15   ARISS - 19.09.2012 - SP3PGZ Koło

Kilka zdjęć z wydarzenia:












 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 19-09-2012, 21:26   
   admin


Bardzo kameralnie to zrobili. Ciekawe dlaczego tylko tulu uczniów brało udział w zadawaniu pytań...

Jednak u nas zdecydowanie widzę to jako większą uroczystość która powinna odbyć się w auli w obecności jak największej ilości zaproszonych osób.
 
 
 
sq3ook 



QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 19-09-2012, 21:31   
   jradmin


Wygląda na to, że tylko bezpośrednio zainteresowani tam byli oraz dosłownie kilku "cywili".
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 19-09-2012, 21:53   

Zgadza się, było kameralnie. Domyślam się, że większość to rodziny uczestników, pracownicy szkoły i kilku krótkofalowców plus nieszczęsne media. Kamer sporo, na początku naliczyłem 7, potem jeszcze kilka doszło.

Różnic jest sporo, a główna to chyba taka, że oni mieli już sprzęt, a my musimy go wypracować. Myślę, że to głównie jest podstawą niskiej frekwencji - byli niezależni od wszelkich włodarzy miasta i sponsorów.

Im bliżej "godziny zero" tym większy stres, który ja także odczuwałem. Aż strach myśleć co będzie u nas, gdzie na ręce będzie patrzyć nam dużo więcej ludzi, oficjeli, mediów (mam nadzieję) i specyficzne ostrowskie środowisko krótkofalarskie.

Na koniec dodam, że mimo wszystkich minusów takie wydarzenie to jest po prostu REWELACJA i cieszę się, że dziś miałem okazję w tym uczestniczyć.

PS. z Markiem zwróciliśmy uwagę na angielski akcent astronauty. Na KF łączności z żadnym Japończykiem nie mam, ale z tego co słyszałem to ciężko ich zrozumieć, natomiast astronauta mówił rewelacyjnie. Potwierdzeniem niech będzie fakt, że sporo z jego relacji zrozumiałem, a że władam angielskim tak jak władam to... lepiej się nie przyznawać.:)
Ostatnio zmieniony przez SQ3POS 19-09-2012, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sq3ook 



QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 19-09-2012, 22:19   
   jradmin


SQ3POS napisał/a:
specyficzne ostrowskie środowisko krótkofalarskie

Bezpośrednio na ręce patrzeć nam nie będą - nie sądzę aby ktoś przyszedł.
SQ3POS napisał/a:
mimo wszystkich minusów takie wydarzenie to jest po prostu REWELACJA

Oczywiście że tak. Jakieś potknięcia zawsze są i u nas też będą. Tutaj nie nazywałbym ich minusami. Czy miałeś okazję zobaczyć system antenowy?
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 19-09-2012, 22:27   

Wchodząc do szkoły spojrzałem na dach, ale nic nie zauważyłem, wychodząc padało dość intensywnie więc temat odpuściłem. Wiem, że były plany aby dla mediów przeprowadzić symulację obrotu anten, ale pewnie deszcz wszystko zniweczył, zresztą... chciałem się wyspać po nocnej zmianie stąd mój powrotny pośpiech.;)

Myślę, że paru lokalnych krótkofalowców dotrze. Pytałem jak wygląda sprawa z odbiorem i zmartwiła mnie jedna informacja - słuchamy na 145,800 i wystarczy że jakiś delikwent wciśnie PTT i może być po sprawie... Mam nadzieję, że to tylko przewrażliwienie...
Ostatnio zmieniony przez SQ3POS 19-09-2012, 22:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sp3qfe 



QTH lokator: JO92he
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: Koło
Wysłany: 25-09-2012, 01:00   

Cześć, Witajcie ;)

Mówisz masz :)



Na zdjęciu nie widać tylko anten na kominie.

Tylko tylu uczniów zadawało pytania, bo chodziło tylko o tych zainteresowanych tematem.... to miała być dla nich nagroda i wyróżnienie, za to, że chodzili i uczestniczyli w zajęciach o czym sami mówili przed łącznością.
Mniejsza ilość uczestników zwiększa uczniom szansę zadania pytania, a może nawet kilku.... zaplanowanie dla każdego ucznia tylko jednego pytania daje coraz mniejsze szanse dla tych z numerami 15 w górę.

Pytań chłopcy zgromadzili około 40stu i trzeba było je eliminować. Zostawiliśmy i tak o trzy za dużo :) . Ale się udało 18/18.

Na czas imprezy (która odbyła się w środę) byliśmy w komfortowej sytuacji bo już od piątku mieliśmy dostęp do Centrum Informacji.... niech to da do myślenia.... co by było gdyby miało się to odbyć na np. sali gimnastycznej. Ponadto duża sala to wielki problem...... Porównajcie proszę materiały z Podgrodzia i Mikołowa z materiałami z Gdańska i Żuromina.

Na 2 X 2012 zaplanowana jest w ZST w Kole oficjalna konferencja pt.:" Halo Kosmos", gdzie frekfencja na miejscu ma być większa, a łączność ma być "powtórzona" bez stresu.

Wiele osób nie dojechało pomimo, że zarezerwowane były dla nich miejsca.
Na frekfencje chyba nie można narzekać i tak w końcu w TVN24 mieliśmy przerwanie programu i wejście na żywo "z ostatniej chwili" przez 2 minuty łączności ;) .

Reasumując impreza z kilku powodów była zrobiona właśnie tak, a nie inaczej.
Zapraszam po szczegóły na II Konferencje ARISS 20 X 2012 ;) .

https://twitter.com/ARISSPolska/status/249910231604289536

Pozdrawiam serdecznie,
Armand
_________________
--
73, Armand
http://ariss.pzk.org.pl
Ostatnio zmieniony przez sp3qfe 25-09-2012, 01:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
sp3qfe 



QTH lokator: JO92he
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 16
Skąd: Koło
Wysłany: 25-09-2012, 01:10   

SQ3POS napisał/a:
(...)Pytałem jak wygląda sprawa z odbiorem i zmartwiła mnie jedna informacja - słuchamy na 145,800 i wystarczy że jakiś delikwent wciśnie PTT i może być po sprawie... Mam nadzieję, że to tylko przewrażliwienie...


Jak masz śledzenie anteną za MSK to sygnał z góry odbieraliśmy na +60dB, często przy włączonym tłumiku. Podstawa to poprawne Kepsy.... dlatego od 3-ciej nad ranem testowałem śledzenie anteny za MSK.

Mało tego koledzy po łączności powiedzieli mi, że jak zaczęliśmy wołanie stacji, to nad nami rozpętała się straszna wichura i zaczęto się martwić o nasz system antenowy, bo bardzo nim szarpało. Ja tego nie widziałem.... może i na szczęście ??? :przestraszony:

Chłopcy życzę Wam powodzenia i w miarę możliwości służę pomocą!!! Dacie radę :ok: .
_________________
--
73, Armand
http://ariss.pzk.org.pl
Ostatnio zmieniony przez sp3qfe 25-09-2012, 01:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 25-09-2012, 08:04   
   admin


sp3qfe napisał/a:
Chłopcy życzę Wam powodzenia i w miarę możliwości służę pomocą!!! Dacie radę :ok:

No kto jeśli nie my :hihi:

Armand dzięki wielkie za szczegółowe informacje. Każdy ma swoją wizję tej łączności i miejscowe uwarunkowania lokalowe. My będziemy się starali dążyć do jak najbardziej widowiskowego rozegrania tej "imprezy". A aula odpowiada nam przede wszystkim pod względem oprawy wizualnej. Jednak ostateczny wybór sali będzie się wiązał oczywiście z problemami akustycznymi. Postaramy się tak przygotować aulę, żeby ich nie było. Jeśli jednak się okaże że pewnych spraw nie da się przeskoczyć, mamy w zanadrzu jeszcze dwa-trzy mniejsze pomieszczenia.

Ta konferencja jest o której? Może ktoś od nas z klubu by się wybrał?

Jeśli możesz to w temacie http://radioforum.pl/viewtopic.php?t=1795 podaj parę uwag dotyczących spraw z mediami.
 
 
 
sq3ook 



QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 25-09-2012, 11:02   
   jradmin


No system antenowy konkretny macie :) . Widzę dwie anteny 2x6el. Czy one były ze sobą połączone? Jaką polaryzację miały anteny - RHCP/LHCP?
My planujemy jedną antenę 2x6 el. i nie wiem póki co, jak ma to być połączone - RHCP czy LHCP, a może polaryzacja przełączana w chwili przylot/odlot satelity?
Jaka antena pracowała w zapasowym zestawie?
Jeszcze raz gratuluję udanej łączności :super: .
 
 
adamn
[Usunięty]

Wysłany: 25-03-2013, 08:47   

Witam wszystkich. Fajna impreza byłem tam jako laik i widz. bardzo mi się podobało.

Wszelka reklama na forum
nawet jeśli nie jest niezgodna z regulaminem!
powinna być uzgadniana z Administracją Forum!
Ostatnio zmieniony przez SP3AYA 25-03-2013, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka