Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
11-10-2015, 13:42
Dyplom JUNIOR AWARD
Autor Wiadomość
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 13-05-2012, 12:37   Dyplom JUNIOR AWARD
   admin


Zewsząd słychać powszechne narzekania na słabą działalność klubów, oraz niewielką ilość młodych adeptów garnących się do krótkofalarstwa.

Tymczasem patrząc na to z jakim zaangażowaniem podchodzą do naszego hobby najmłodsze osoby szkolone w klubie SP3POW, można przypuszczać że podobni entuzjaści są wszędzie. Zapewne wśród uczniów szkól podstawowych i gimnazjów znajdzie się wielu chętnych szukających alternatywy do siedzenia przy komputerze i codziennej nudy. Naturalnym podmiotem predysponowanym do wzięcia na siebie spraw związanych z aktywizacją młodzieży są kluby krótkofalarskie. Ponieważ najlepszym impulsem do podjęcia jakiejkolwiek czynności jest przynęta, wpadliśmy na pomysł wydawania dyplomu dla najmłodszych radioamatorów, który będzie wydawany pod patronatem Polskiego Związku Krótkofalowców.

Regulamin dyplomu do pobrania w pliku PDF znajduje się tutaj. Jedyną różnicą w zdobywaniu punktów jaką znamy jest to, że do tej pory zawsze się słyszało na paśmie:

-...stacja rozdaje X punktów do dyplomu Y...

Teraz będzie to brzmiało:

- ...stacja zbiera punkty do dyplomu Junior Award. Proszę o przysłanie karty QSL z moim imieniem [w przypadku pracy pod znakiem klubowym].

Dyplom nie pretenduje do miana jakiegoś wyczynu, jest przecież adresowany do najmłodszych adeptów krótkofalarstwa. Jednak niektóre rygory obowiązujące w "dorosłym" krótkofalarstwie powinny być zachowane. W końcu ma mieć też w pewnym sensie wymiar edukacyjny... Gradacja punktacji została ustalona tak, aby otrzymanie dyplomu przynajmniej na podstawowym poziomie było w miarę łatwe. Mamy nadzieję, że trud włożony w zdobywanie kolejnych stopni dyplomu nie okaże się zbyt wielki, a starsi koledzy będą przychylni młodzieży w rozwijaniu krótkofalarskiej pasji. Wymóg zaliczania łączności potwierdzonych kartami QSL sprawia, że punkty - zanim spłyną pierwsze QSL-ki zbiera się dość wolno. Jednak następne przychodzą coraz częściej i czas poświęcony na zdobycie kolejnych klas wcale nie musi być długi.

Mamy nadzieję, że dyplom okaże się dobrym posunięciem na drodze popularyzacji krótkofalarstwa, szczególnie mając na względzie okazję zbliżającego się 1 czerwca Dnia Dziecka i proponowanego przez IARU 18 czerwca Kids Day http://www.iaru-r1.org/in...eral&Itemid=219

Życzymy wszystkim radości i sukcesów w podejmowaniu kolejnych wyzwań.

Link do regulaminu dyplomu JUNIOR AWARD>>>
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-05-2012, 19:52   
   admin


http://sp3pow.pl/news.php?readmore=88

Na stronie klubowej dwie propozycje szaty graficznej dyplomu. Do wyboru, do koloru.

Która się bardziej podoba?
 
 
 
SQ3PMK 



Znak KF: SQ3PMK
QTH lokator: JO81VP
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 148
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 16-05-2012, 21:32   

Obie świetne, ale jestem raczej za pierwszą.
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 16-05-2012, 21:38   

Moim zdaniem powinno być 'Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców', a nie "Podpis prezesa (...)". Analogicznie w przypadku klubu, no i usunąć 'kierownika', bo ja tam podpisywać nic nie będę.;P Wyznaczam do tego celu Jarka.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-05-2012, 21:40   
   admin


Podpisuje zawsze naczelnik. W tym wypadku prezes i kierownik.

Poza tym faksymile podpisu będzie umieszczone na wydrukowanym dyplomie raz, a dobrze ;)
 
 
 
sq3ook 



Znak KF: SQ3OOK
QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 17-05-2012, 20:07   
   jradmin


Uważam podobnie jak Pawełek: powinno być "Prezes Polkiego..." a nie "Podpis Prezesa..". No nie wiem - tak mi ię wydaje. Projekt super :ok: :ok: :ok:
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 17-05-2012, 21:03   
   admin


To jest najprostsze do zmiany. Ja bym się jeszcze zastanowił nad tą mapą okręgów... Jakoś mi nie pasuje. Marku może jakiś inny wypełniacz zamiast tego?
 
 
 
SQ6PNV 



Znak KF: SQ6PNV
QTH lokator: JO81LC
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-05-2012, 23:28   
   mod


No, nie wiem - jak dla mnie, mapa okręgów jest kapitalnym "wypełniaczem" - wyglada ładnie, a i utrwala conieco (wiem co mówię - kiedyś musiałem znaleźć Bogotę na ...globusie, który chyba każdy dzieciak z mojego pokolenia miał) :)
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 31-05-2012, 22:49   
   admin


Miłą niespodziankę sprawiła nam strona PZK, gdzie dziś tematyce JUNIOR AWARD została przyporządkowana całkiem osobna kategoria newsów.
http://pzk.org.pl/news_cats.php?cat_id=132
 
 
 
SQ3QRP 



Znak KF: SQ3QRP
QTH lokator: JO83ID
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Skąd: Piła
Wysłany: 01-06-2012, 10:49   

SP3AYA napisał/a:

Miłą niespodziankę sprawiła nam ...

No i w czerwcowym numerze MK QTC też napisano. :super:
_________________
Maciek SQ3QRP
QRP.pl - mała moc, wielka frajda
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 29-06-2012, 22:48   
   admin


Miło mi zakomunikować, że pierwsze dyplomy Junior Award zostały przyznane. Zdobywcami są :

Młodzi członkowie poznańskiego klubu SP3PGR, absolwenci gimnazjum:
- Kuba Andrzejewski SQ3SHH, dyplomy wszystkich trzech kategorii,
- Dominik Lulka,
- Maciej Pszczoła,
którzy przekroczyli limit progowy określony regulaminem dla brązowego stopnia dyplomu. http://pzk.org.pl/news.php?readmore=2371

Z ostrowskiego klubu SP3POW:
- Magdalena Brodala, gimnazjum, dyplom brązowy,
- Szymon Guźla, dyplom brązowy i srebrny,
- Arkadiusz Kopa, dyplom brązowy, obaj uczniowie szkoły podstawowej.

Gratulacje dla zdobywców!
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 02-06-2014, 21:59   

Ponieważ w sobotni wieczór (lub późne popołudnie - jak kto woli) kilku uczestników spotkania OT27 przeprowadziło łączności z młodymi operatorkami z klubu SP5ZIP obiecując przesłanie kart QSL chciałbym zająć się ich dystrybucją, tyle że potrzebuję pomocy dot. informacji o tych łącznościach. Roześlę stosowne maile z prośbą o przesłanie kart directem (dla osób spoza bliskiego regionu od razu do klubu) lub o przekazanie tych kart do mnie w celu wysłania listu zbiorczego. Brakuje mi jednak info o godzinie łączności i imionach operatorek - czy ktoś to ogarnia? Ja robiłem QSO chyba z Weroniką... Jak to Jarku wygląda w Twoim kompie i logach? Jesteś w stanie przekazać więcej info?
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 02-06-2014, 22:16   
   admin


SP5ZIP
Weronika-SQ3TKA, SQ3POS, Wiktoria -SP3AYA, SP3POW, reszta.
17:35-17:47 [w przybliżeniu], 2014-05-31
3,7 MHz

SQ3POS napisał/a:
prześlę stosowne maile z prośbą o przesłanie kart directem

Dlaczego directem?
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 02-06-2014, 22:17   

Będzie młodym operatorkom milej, bo szybciej. Myślę że to istotne jeśli ktoś walczy o taki dyplom.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 02-06-2014, 22:30   
   admin


Nie widzę przeciwwskazań :ok:
Bardzo dobrze, że kolejne kluby włączają się do pracy z młodzieżą, a zdobywców takich dyplomów jest coraz więcej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka