Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak to działa?
Autor Wiadomość
Pawell 



Dołączył: 07 Sie 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 07-08-2018, 22:06   Jak to działa?

Witam,
Na imię mi Paweł, mam 27 lat jestem z miasta Łodzi.
Jestem zupełnie nowy i zupełnie zielony...
Od dość długiego czasu chciałem spełnić się jako początkujący krótkofalowiec, na start -
nasłuchowiec.
Aż do dziś, zakupiłem na początek prostego ręczniaka Baofeng UV-5R + ant. Nagoya NA-771 + ant. Nagoya UT-108UV (samochodowa, żeby wystawić na balkon) + kabel programujący. Czyli taki zestaw "super świeżak"

A więc...
Zaczęły się moje problemy, za dużo informacji na raz przyjąłem i wszystko pomyliłem i się pogubiłem jak w damskiej torebce. :zdegustowany: Totalnie nie wiem co jest po co i dlaczego.

Jakby ktoś był taki miły i zechciałby mnie wziąć pod skrzydła, wytłumaczyć jak skonfigurować to pudełko zwane baofengiem do współpracy ze mną, spędzić trochę czasu na tłumaczeniu łopatologicznym co do czego, po jakich częstotliwościach się poruszać i pasmach...

Wiem, że wszystko jest w sieci ale im więcej czytam tym mniej wiem - nie wiem, jakąś niespójność danych w głowie mam? Im więcej informacji doczytuje tym większą "watę" mam w głowie.

Bardzo chciałbym zacząć przygode z krótkofalarstwem, w przyszłości zrobić licencję...

Dodam tylko, że od kilku lat jestem przykuty do łóżka z powodu ciężkiego wypadku i nie pójdę do najbliższego klubu krótkofalarskiego po nauki i porady ponieważ nie jest to możliwe.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i ewentualną pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka