Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
01-01-2010, 08:16
Skaner
Autor Wiadomość
obson
Gość
Wysłany: 15-12-2009, 21:01   Skaner

Mam zamiar sprawić sobie skaner. Szukam czegoś uniwersalnego do nasłuchu w rozsądnej cenie. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-12-2009, 08:33   
   admin


Chyba niewielu z nas miało do czynienia ze skanerami. Trzeba by może Defcia wywołać do tablicy.
 
 
 
Defcio 



Znak KF: brak
Znak CB: P 15374
QTH lokator: JO82BH
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2009
Posty: 90
Skąd: Nowy Tomyśl
Wysłany: 16-12-2009, 10:20   
   Radio CB: Midland 77-092, Onwa K6111b, Onwa MK1,Albrecht 4200


Między skanerami nie ma wielkich różnic gdy działają pod tą samą anteną samochodową czy bazową, przy pracy pod anteną ręczną są róznica bo anteny są różnej długości, strojone są często na około 150-170Mhz, lepiej odbierają ręczne skanery gdy mają wiekszą obudowę bo to ich przeciwwaga. Można powiedzieć że czym skaner czy radio TRX ma większą obudowę tym lepiej odbiera w uzyciu ręcznycm i zmniejszają się różnice w sygnale gdy bierzemy radio do ręki bądź stawimy je na stole.
Wiekszą czułosći dynamike odbioru mają urządzenia zasilane wiekszą ilością akumulatorów czyli na wyższe napięcie.
 
 
Adrian 



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Poland
Wysłany: 16-12-2009, 15:46   

Ja rozumiem potrzebę posiadania jak najlepszego sprzętu za jak najniższą cenę. Czy jednak nie lepiej jest uzbierać trochę więcej i zakupić od razu radio krótkofalarskie z odblokowanymi wszystkim pasmami? Nawet jeśli nie posiadasz jeszcze licencji, to po takiej zabawie zapewne będziesz chciał ją zrobić, a wtedy zaistnieje potrzeba zakupu kolejnego sprzętu. W taki sposób będziesz mógł od razu przystąpić do nadawania.
_________________
73 dla wszystkich :)
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-12-2009, 20:49   
   admin


portos napisał/a:
Radio nie da takiej dokładności i prędkości skanowania jak dedykowany do tego skaner.

Muszę to podać jako cytat, bo przez nieuwagę wykasowałem Twój post. Przepraszam.
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 17-12-2009, 01:07   

Dużo zależy od naszej... lokalizacji.
W dużych miastach działają sieci trunkingowe, a te droższe skanery je obsługują.
Natomiast w małych miastach zwykle wystarczy skaner do 300zł (nawet mniej).

Zgodzę się z Adrianem. Ja zacząłem od nasłuchów, teraz chcę nadawać. Licencję zrobię przy najbliższej okazji.:)

Wszystko zależy kto czego chce słuchać... Konkretne pytania = konkretne odpowiedzi.
Ja mogę napisać czego brakuje mi w moim skanerze, tylko po co to komu skoro ktoś może chcieć słuchać czegoś innego.

Jedni wolą słuchać służby, inni samoloty, a jeszcze inni tylko pasma amatorskie ;-)

Pytajcie, w miarę możliwości pomogę, aczkolwiek mistrzem w tej dziedzinie nie jestem.
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 17-12-2009, 14:09   
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060
   Radio KF: brak
   Sprzęt PMR: brak


Może to nie bardzo konkretne pytanie. Ale nawet nie wiem o co miałbym zapytać :oczami: mógłby ktoś wypisać wszystkie zalety i wady posiadania skanera w porównianiu z radiem KF? Też myślę na temat licencji jednak chyba jeszcze nie jestem na to gotów ;) Najpierw chciałbym się osłuchać jak to jest na kaefach i w sumie podsłuch różnych służb też kusi.

[ Dodano: 2009-12-21, 11:07 ]
Uniden BEARCAT
COMMTEL COM 203
Uniden UBC69 XLT2

W sam raz prezent na Gwiazdkę :D Takie sobie wynotowałem z Allegro. Z którego będę bardziej zadowolony?
_________________
 
 
Adrian 



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Poland
Wysłany: 24-12-2009, 15:41   

Jeśli się nie mylę, to podane przez ciebie urządzenia działają tylko w modulacji FM, może AM. Oprócz służb będziesz mógł słuchać tylko ruchu krótkofalarskiego na 2 metrach i 70 cm. Cała reszta pasm posługuje się chyba modulacją SSB.
_________________
73 dla wszystkich :)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 24-12-2009, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka