Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Radio w motocyklu
Autor Wiadomość
wesoly 



Znak CB: KL 002
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kalisz
Wysłany: 15-02-2010, 20:21   Radio w motocyklu
   Radio CB: Alan -555-


CB radio na motocyklu DRAGSTAR 650 Clasic.

Nadawanie i odsłuch do prędkości 90 km/h bez zarzutu, powyżej silnik zagłuszał modulację. Radio LAFAYETTE ARES - specjalnie taki model ponieważ było stosunkowo krótkie w obudowie, i takie się zmieściło na kierownicę.

Przycisk PTT w mikrofonie pozwala na załączanie nośnej kciukiem bez odrywania dłoni z kierownicy. Poza tym mikrofon jest wystarczająco czuły żeby podczas jazdy rozmawiać.Miałem jeszcze pomysł,żeby w mikrofonie zainstalować gniazdo mini do podłączenia dodatkowego mikrofonu przyczepionego do kasku Głośnik w tym radiu daje wystarczające podczas jazdy natężenie dźwięków. Dodatkowo istnieje możliwość
podłączenia dodatkowych słuchawek do zamontowania w kasku.

Antena LEMM zestrojona na SWR 1,1. Pod nią w sakwie aluminiowa blacha połączona z masą motocykla.









 
 
 
Mobil-Zasada 



Znak CB: 161 OLA
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-02-2010, 20:51   
   Radio CB: Alan 28 / President Jackson / Alan 100 PLUS / Alan 42
   Antena CB: President Texas / Sirio Boomerang 27W / Alan 9 PLUS + magnes z DV
   Akcesoria CB: Alan F36 / President CS-3 / (Densei EC-2018)


No to jak się chwalimy to na całego. Czyli zdjęcia może jakieś... A LEMM tzn jaka? Bo jest ich wiele. Głównie pytam o długość?

Może sam dodam zdjęcia napotkanego motocyklu w wakacje nad morzem.

Radio Onwa MK3. PTT na oryginalnym kablu wychodzi na kierownicy. Z wtyku wychodzą kable do jakichś słuchawek których to nie widać... Na kabel do anteny jest dziurka. Nie lepiej było tam zamontować anteny? Co za ludzie... Ogólnie wyglądało to tak:






Edycja: Widzę że fotki są, w takim razie idę oglądać :D

[ Dodano: 2010-02-15, 20:56 ]
Hmmm. Co jak co, ale na motocyklu nie widzę pomysłu z mikrofonem standardowym. To nie rower gdzie jadę 10km/h i mogę mieć rękę zajętą. Tutaj są już prędkości, jak trzymasz mikrofon przy ustach musi nie być bezpiecznie. Nie widzę również pomysłu abyś gadał do niego jak wisi na kierownicy, chyba że się nachylasz do niego i masz go do 10cm od ust.
Ostatnio zmieniony przez Mobil-Zasada 15-02-2010, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wesoly 



Znak CB: KL 002
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16-02-2010, 12:11   
   Radio CB: Alan -555-


Damian to jest twoja maszyna?bo Dragstar był mój.Teraz mam innego diabła.A jeśli chodzi o antene to Antena Lemm AT 900,Charakterystyka


Częstotliwość: 26,5 do 27,5 MHz
Zysk: 1,2 dBi
Moc maksymalna: 200 W
Impedancja: 50 Ohm
SWR: 1.1 do 1.2
Długość: 900 mm
Waga: 430 g
 
 
 
Mobil-Zasada 



Znak CB: 161 OLA
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-02-2010, 21:00   
   Radio CB: Alan 28 / President Jackson / Alan 100 PLUS / Alan 42
   Antena CB: President Texas / Sirio Boomerang 27W / Alan 9 PLUS + magnes z DV
   Akcesoria CB: Alan F36 / President CS-3 / (Densei EC-2018)


wesoly czytaj, uważnie ;) napisałem:
Cytat:
Może sam dodam zdjęcia napotkanego motocyklu w wakacje nad morzem.


Więc nie moja.

A, no oki. Tak pytałem bo zdjęcia mi nie "wskoczyły" i byłem ciekaw czy coś długiego tam masz.
 
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 18-02-2010, 10:57   
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060


Ładnie to wszystko wygląda. Aż by się chciało na jednym czy drugim przejechać :)

Często się widzi ostatnio motocykle z jedną albo nawet dwoma antenkami z tyłu. Ciekawe od czego jest ta druga?
_________________
 
 
SQ5MRA 



Znak CB: 161 OLA
QTH lokator: KO02LG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 401
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-02-2010, 10:59   
   Radio CB: Magnum AF ; Ranger AR3500
   Antena CB: Sirio Thunder 27 ; FireStick FS-3
   Akcesoria CB: Wilson Trucker


Jak znam życie to jedna jest "cymbałowa" a druga na 2m/70cm...
_________________
Kaper
SQ5MRA
i wszystko jasne...
 
 
wesoly 



Znak CB: KL 002
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kalisz
Wysłany: 18-02-2010, 13:26   
   Radio CB: Alan -555-


CB radio oraz radio hifi 4-8 głosników
 
 
 
andy 



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2010, 19:39   

Zaglądam tu i jestem troszkę zawiedziony. MAŁO. Temat wąski może się rozkręci.
Jestem zdeterminowany aby zainstalować CB w motocyklu i korzystać z niego. Mam kilka przemyśleń dokonałem też zakupów. Zacznę od tego co najważniejsze - radio.
Kupiłem Midlanda 75-822. Wybór dla mnie oczywisty. Jego konstrukcja i wyposażenie oraz możliwości różnych kombinacji. Antena to Cobra A-1500. To na początek. Na pewno kupię też zestaw do kasku. Motocykl to z kolei Suzuki Intruder. Mało miejsca na upchnięcie gratów i stąd powyższy wybór.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 21-02-2010, 19:52   
   admin


Ręczniak to zawsze kompromis w takich zastosowaniach. Jeśli nie będzie Ci łapał śmieci z samego motocykla, może nie będziesz zawiedziony. Akurat mam niskie mniemanie o wyrobach Alano 42-podobnych Ale nie sprawdzisz, to się nie przekonasz ;)

Zestaw słuchawkowy do kasku, chyba jest najrozsądniejszym rozwiązaniem.
 
 
 
andy 



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2010, 20:50   

Zastanawiałem się nad Cobrą, tą co ma wyświetlacz i regulacje w "gadule". Ale miałem zbyt mało materiałów na jej temat. Inna sprawa że jednak trzeba zamontować ją na stałe.
Zdaję sobie sprawę że mogą być zakłócenia od strony zasilania. Zasilanie z zapalniczki to może nie jest najlepsze rozwiązanie. W ostateczności powalczę z filtrami i wywalę zapalniczkę. W tym wypadku na stałe będzie tylko okablowanie.
 
 
andy 



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2010, 19:21   

W zasadzie skompletowałem wszystkie graty. Tylko wspomnę że w międzyczasie radio padło. Ale po naprawie działa. Zestaw do kasku kupiłem taki co mocuje się na rzepy. Głośniczki bardzo płaskie z kolei mikrofon niestety jest na pałąku (otwarty kask). W sklepie z gratami CB zaproponowano mi antenę bezmasową. Czy ktoś ma doświadczenie z czymś takim ? Może to być ciekawe w wypadku pracy na baterii celem eliminacji zakłóceń.
 
 
Mobil-Zasada 



Znak CB: 161 OLA
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-03-2010, 19:43   
   Radio CB: Alan 28 / President Jackson / Alan 100 PLUS / Alan 42
   Antena CB: President Texas / Sirio Boomerang 27W / Alan 9 PLUS + magnes z DV
   Akcesoria CB: Alan F36 / President CS-3 / (Densei EC-2018)


W temacie kolegi ya1 odnośnie instalacji rowerowej masz o antenie Sirio. Jest dokładnie napisane jaki to szajs :)
 
 
 
007 



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Nysa
Wysłany: 25-04-2010, 22:34   

witam,
wlasnei szukam info nt podlaczenia cb w moto. czytajac wasze opisy raczej odstepuje od reczniaka. ale z kolei zestaw sluchaka i mikrofon z reczniaka mi pasuje zamiast standardowego mikrofonu. jak to pogodzic?? jak moge podlaczyc zestaw sluchawkowy (np alan bhs300 i ohs500) z radiem powiedzmy alan 102???
pozdro 007

Prosiłbym na przyszłość, o większą dbałość przy pisaniu postów.
Chodzi o duże litery, znaki przestankowe, ortografię i gramatykę.
O poprawną składnię zdań.
Proszę o stosowanie zasad pisowni języka polskiego.
Regulamin!


Proszę bez urazy kolego, ale może to niektórych dziwi, że staramy się dbać nie tylko o wartość przekazywanych informacji.
Polecam zapoznanie się z Regulaminem oraz tematem Przeczytaj zanim cokolwiek napiszesz!. Na tym forum nie tolerujemy błędów w pisowni wynikających z braku dbałości o ojczysty język.
[ya1]
 
 
007 



Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 2
Skąd: Nysa
Wysłany: 26-04-2010, 09:18   

Nie mam urazy.
Sorry, ale taki zwyczaj pisania pozostał mi jeszcze z czasów kiedy używanie ogonków było na grupach newsowych wręcz zabronione :)
Proszę o rozgrzeszenie i porady do pytania wyżej (czyli jak podłączyć zestaw motocyklowy do standardowego gniazda mikrofonowego)
Zapoznałem się z regulaminem - jeśli mój temat miał się znaleźć w dziale dla zielonych to prosze admina o przeniesienie

007
Ostatnio zmieniony przez 007 26-04-2010, 09:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andy 



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-05-2010, 19:16   

Mogę napisać już coś więcej. Miałem CB już na drugiej imprezie motocyklowej. Moim zdaniem to jest to. Alan 42. Ostatnie dołączył do mnie kolega też z takim sprzętem tylko inaczej podłączonym. Ja używam go z bateriami + osprzęt słuchawkowy antena to ta co jest na wyposażeniu. Leży na baku. Kolega podłączył pod gniazdo słuchawkowe i zamocował antenę prętową. Zdecydowanie ma większy zasięg (wyszło ok 10 km) ale komunikacja pomiędzy nami jest bezbłędna. Czego nie dosłyszę wiem od niego. Przerabialiśmy to dziś poza Warszawą. Zadziałało. Dogoniłem pierwszego w grupie i go spowolniłem. Nie zarobili na nas. Była suszara.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka