Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana radia na Bazie
Autor Wiadomość
jarko 



QTH lokator: KO02FK
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Goławin
Wysłany: 28-05-2010, 08:31   Zmiana radia na Bazie
   Radio CB: SUPERSTAR SS 3900 EFT President Herbert I President Jakson I
   Antena CB: Santiago 1200 Lemm AT92
   Akcesoria CB: CHEROKEE Densei ec-2002


Nadszedł czas na zmiany. Aktualnie pracowałem z SS 3900EFT. Mam do wydania ok. 1800 zł. I tu nasuwa się pytanie co kupić żeby zaraz nie sprzedawać. Jest to dla mnie znaczna kwota którą długo zbierałem i szkoda by było ją przeznaczyć na jakiś drogi "szajs". Zastanawiam się nad Galaxy DX95T2 ale zaczynają się pojawiać negatywne opinie o tym TRX-e. Ile w tym prawdy to nie wiem. Nie miałem okazji go po testować. Jedna z wad to podobno Piszcząca przetwornica od podświetlenia przedniego panela a tego bym raczej nie zniósł. Ogólnie radio mi się bardzo podoba. Modulacja w AM bardzo przyzwoita (miałem okazje posłuchać). Nie wiem jak praca w modulacji FM i SSB. Może jakieś inne sugestie lub propozycje na temat wyboru. Pozdrawiam
 
 
susel 



QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2010, 08:37   
   expert

   Radio CB: DNT Carat / Jack
   Antena CB: CTE Boston / Orbitor Centre Load / Scarlet Warior
   Akcesoria CB: pełno tego ;-)


President Jackson I + Hercmiarka + modyfikacja odbiornika + zmiana filtru p.cz. w FM

Starczy Ci na 2 komplety :haha:
 
 
jarko 



QTH lokator: KO02FK
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Goławin
Wysłany: 28-05-2010, 08:46   
   Radio CB: SUPERSTAR SS 3900 EFT President Herbert I President Jakson I
   Antena CB: Santiago 1200 Lemm AT92
   Akcesoria CB: CHEROKEE Densei ec-2002


Troszkę popracowałem z Jacksonem I ale jakoś nie przypadł mi do gustu :/ Fakt faktem odbiornik nie był modyfikowany.
Ostatnio zmieniony przez jarko 28-05-2010, 08:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
susel 



QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2010, 08:49   
   expert

   Radio CB: DNT Carat / Jack
   Antena CB: CTE Boston / Orbitor Centre Load / Scarlet Warior
   Akcesoria CB: pełno tego ;-)


jarko napisał/a:
ale jakoś nie przypadł mi do gustu


Dlaczego :?: Przydałoby się więcej szczegółów.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 28-05-2010, 08:54   
   admin


Podobno wykonawstwo dzisiejszych Galaxy DX95T2 to jakaś pomyłka...

Marcin dobrze Ci radzi [choć zdaje się Jacksona miałeś?]. Gdybyś jednak szukał czegoś innego, sprzętów z górnej półki jest trochę do rozważenie. Ale...

Te radia i tak mocno przekraczają to co na CB jest niezbędne, a za ta cenę masz całkiem przyzwoity TRX krótkofalarski. Nigdy nie czułeś pokusy zdawania egzaminu i uzyskania licencji która da Co o wiele większe możliwości wyjścia na otwarte wody eteru?
 
 
 
jarko 



QTH lokator: KO02FK
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Goławin
Wysłany: 28-05-2010, 09:27   
   Radio CB: SUPERSTAR SS 3900 EFT President Herbert I President Jakson I
   Antena CB: Santiago 1200 Lemm AT92
   Akcesoria CB: CHEROKEE Densei ec-2002


susel napisał/a:
Dlaczego :?: Przydałoby się więcej szczegółów.

Zbyt wąski odbiornik co dla innych jest zaletą a dla mnie wadą. Ciągłe trzeba się dostrajać do rozmówcy.Także chodzi o dźwięk wydobywający się z głośnika. Najbardziej to odczuwałem w Łączności z Mobilami.
ya1 napisał/a:
[choć zdaje się Jacksona miałeś?]

Tak miałem i dalej mam. Leży sobie schowany i czeka na lepsze czasy ;)
ya1 napisał/a:
Nigdy nie czułeś pokusy zdawania egzaminu i uzyskania licencji która da Co o wiele większe możliwości wyjścia na otwarte wody eteru?

Myślałem o tym. Jednak jeszcze nie nadeszła moja pora. Jeszcze nie wykorzystałem możliwości pasma 11m. Jeśli tu się za spokoje to zawitam na innych pasmach (oczywiście po zdaniu odpowiedniego egzaminu :D )
 
 
susel 



QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2010, 09:32   
   expert

   Radio CB: DNT Carat / Jack
   Antena CB: CTE Boston / Orbitor Centre Load / Scarlet Warior
   Akcesoria CB: pełno tego ;-)


jarko napisał/a:
Zbyt wąski odbiornik co dla innych jest zaletą a dla mnie wadą. Ciągłe trzeba się dostrajać do rozmówcy.Także chodzi o dźwięk wydobywający się z głośnika. Najbardziej to odczuwałem w Łączności z Mobilami.


Docenisz to jak przyjdzie propagacja :super: Jak ktoś jest odstrojony to po prostu z nim nie rozmawiam i tyle. Zawsze możesz zamienić miejscami filtry FM i SSB/AM, będziesz miał wtedy wąski odbiornik w FM a szeroki w SSB/AM, tylko czy warto to psuć :?:
 
 
Mobil-Zasada 



Znak CB: 161 OLA
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28-05-2010, 12:12   
   Radio CB: Alan 28 / President Jackson / Alan 100 PLUS / Alan 42
   Antena CB: President Texas / Sirio Boomerang 27W / Alan 9 PLUS + magnes z DV
   Akcesoria CB: Alan F36 / President CS-3 / (Densei EC-2018)


To prawda, mi też tak średnio pasuje odbiór Jacksona w AMie. Mocno stłumiony, czasem wydaje się wręcz zniekształcony. Może to też trochę wina jego "wąskości", nie wiem. W FMie mało gadałem, chyba jest przyzwoicie. Na SSB to moje pierwsze radio więc powstrzymam się od oceniania. Podzielę się spostrzeżeniami jak to będzie chodziło po modyfikacjach które w niedługim czasie kolega wykona.

Ty masz do wydania bardzo dużo pieniędzy :D Ja wybrałem Jacksona ze względu na prostotę, dobre opinie i mam nadzieję że się nie zawiodę na nim. :)
 
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 28-05-2010, 12:34   
   admin


Interesowałeś się możliwościami Magnum S-9 i pochodnymi albo Rangerem serii RCI-69xxx?

jarko napisał/a:
Jednak jeszcze nie nadeszła moja pora. Jeszcze nie wykorzystałem możliwości pasma 11m. Jeśli tu się zaspokoję to zawitam na innych

Jedno drugiemu nie przeczy. A wejście od razu w krótkofalarstwo pozwoli bez oporów przyswoić prawidłowe przyzwyczajenia.

Może jednak od razu zainwestować w radio KF? I możliwości większe i osłuchasz się na pasmach,co - gwarantuję - zachęci Cię do szerszego spojrzenia na swoje hobby. Masz do dyspozycji wszystkie pasma krótkofalarskie łącznie z 11 m. W Twoim zasięgu finansowym jest sporo przyzwoitych TRX-ów. Allegro i giełdy krótkofalarskie roją się od ogłoszeń.

Naprawdę zachęcam Cie do zwrotu w tym kierunku. Wydawanie ponad półtorej klocka na radio tylko jednopasmowe, to biorąc pod uwagę zdobyte doświadczenie - nieporozumienie.
 
 
 
jarko 



QTH lokator: KO02FK
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Goławin
Wysłany: 28-05-2010, 14:43   
   Radio CB: SUPERSTAR SS 3900 EFT President Herbert I President Jakson I
   Antena CB: Santiago 1200 Lemm AT92
   Akcesoria CB: CHEROKEE Densei ec-2002


ya1 napisał/a:
Interesowałeś się możliwościami Magnum S-9 i pochodnymi albo Rangerem serii RCI-69xxx?

Tak. W S-9 wadą jest kiepska praca w FM. Do tego wyświetlacz częstotliwości zamiast miernik. Rangerów zupełnie nie znam więc trudno mi się wypowiedzieć. Dodam że radio musi dobrze pracować w AM a radia krótkofalarskie mają troszkę z tym problem.

Może jakieś przykłady takich TRX KF godnych polecenia.
 
 
jarko 



QTH lokator: KO02FK
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 40
Skąd: Goławin
Wysłany: 28-05-2010, 16:24   
   Radio CB: SUPERSTAR SS 3900 EFT President Herbert I President Jakson I
   Antena CB: Santiago 1200 Lemm AT92
   Akcesoria CB: CHEROKEE Densei ec-2002


EDIT. Może IC718 . Ciekawe jak sobie radzi w modulacji AM.
 
 
Góral



Artykułów/Recenzji: 2
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 386
Wysłany: 28-05-2010, 20:07   

Mobil-Zasada napisał/a:
Może to też trochę wina jego "wąskości"


Tak, to efekt jego wąskości. Jak napisał MArcin, wąskie i selektywne radia zostaną docenione w czasie wzmożonej propagacji. Wzmożonej, nie tej letniej, która mamy teraz. Bo teraz to takie sobie podrygi śpiącej baletnicy.


jarko napisał/a:
Może IC718 . Ciekawe jak sobie radzi w modulacji AM.


W SSB zapewne bardzo dobrze. W AM jak większość sprzętu amatorskiego ma czułość 2mikro-voltów, czyli jest głuche jak pień. I nie ma FM'u.
Ostatnio zmieniony przez Góral 28-05-2010, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ3RPG 



QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 28-05-2010, 20:25   
   Radio CB: EuroCB Pro3900,Alan 87
   Antena CB: Spectrum 1600,Futura 5/8,Almas 1/2,Santiago 600
   Akcesoria CB: Astatic Silver Eagle, PAN DM-432MT


jarko napisał/a:
W S-9 wadą jest kiepska praca w FM

Przyznam szczerze, że na moim egzemplarzu tego nie odczułem, a głównie pracuję w tej modulacji na 11m. Może trafiła Ci się jakaś felerna sztuka?

jarko napisał/a:
Do tego wyświetlacz częstotliwości zamiast miernik

Zdecydowanie miernik, posiada go jako jeden z nielicznych w tej klasie ;)

jarko napisał/a:
Może jakieś przykłady takich TRX KF godnych polecenia.

Jarku z tym jest ciężko, bo jeden woli córkę, a drugi teściową ;)
Jednemu pasuje marka Yaesu, drugi woli Icoma, a trzeci nie zamieni Kenwooda na nic innego. Dobrze byłoby, byś wybrał się na któryś z naszych spotów i sprawdził na własne uszęta i oczęta, która marka najbardziej przypadnie Ci do gustu, bo wachlarz sprzętu na takich spotach jest dość spory :D
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
 
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 30-05-2010, 19:00   
   admin


Zgadza się. Ja po posłuchaniu pracy Kenwooda na jednym ze zlotów, zakochałem się w tej marce i pomimo tego, że od tego czasu miałem możliwość zapoznania się z całą masą sprzętów - nie zamierzam się odkochiwać :)
jarko napisał/a:
Ciekawe jak sobie radzi w modulacji AM.

W AM zapewne 99% transceiverów krótkofalarskich będzie gorsza od typowego radia CB.

Za to właśnie Kenwoody mają opinię najlepiej sobie radzącej marki z tą emisją. O ile czułością rzeczywiście odbiegają od radia CB, to przynajmniej modulacji w nadawaniu i odbiorze niczego zarzucić się nie da. Co nie zawsze można powiedzieć o Icomach czy Yaesu. Ceny trzymają się na wysokim poziomie - wiadomo, ale pomimo wszystko przy odrobinie cierpliwości da się upolować dobry egzemplarz w przyzwoitej cenie. Jak pisałem, stała obserwacja jednej czy drugiej giełdy krótkofalarskiej pozwoli rozeznać się w aktualnych cenach, podaży itp. Nie sądzę aby w ciągu miesiąca-dwóch nie przydarzyła się jakaś okazja.

Poza tym... Musisz też rozpatrywać do czego i w jakich emisjach radio Ci potrzebne. W AM na raczej DX-ów się nie robi. Do pogadania z mobilami wystarczy. Więc czy wielka czułość jest niezbędna? W FM radio KF pracować będzie w miarę poprawnie, a SSB bije każde radio CB na głowę. Jeśli dodasz do tego możliwość stosowania filtrów, których w CB nie uświadczysz, to odpowiedź nasuwa się sama. A jeśli trafi ci się radio ze skrzynką antenową, to masz sprawę załatwioną na wszystkie potrzeby które pojawią się po egzaminie. Zresztą do słuchania [a osłuchanie się na pasmach jest podstawą dalszej pracy] skrzynka Ci nie będzie potrzebna i może to być inwestycja na potem, jeśli nie będziesz miał wbudowanej automatycznej [którą nieraz koledzy i tak uzupełniają manualną bo taka potrafi dostroić przysłowiowego gwoździa].

Jak to mówią... wybór należy do Ciebie :)
 
 
 
SQ6KBW 



Znak CB: 161AT354
QTH lokator: JO80DT
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2009
Posty: 116
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 31-05-2010, 11:52   
   Radio CB: Alan 87, Ranger RCI 2950, Cobra 10 Plus, Alan 28 (RIP)
   Antena CB: Danita B 27
   Akcesoria CB: Pan DM432MT, Sadelta EM Pro i EM Plus Classic


ya1 napisał/a:
W AM zapewne 99% transceiverów krótkofalarskich będzie gorsza od typowego radia CB. Za to właśnie Kenwoody mają opinię najlepiej sobie radzącej marki z tą emisją. (...) Co nie zawsze można powiedzieć o Icomach czy Yaesu.


O ile wierzyć Michałowi SP5IT wyjątkowo dobrze w AM radzi sobie IC 706MKIIG. Posiadam takie radio, ale osobiście nie słyszałem wychodzącej z niego modulacji (nie mam zwyczaju pytać "uwaga mobilki, jak mnie słychać ;) ). Jednak koledzy, którzy znają mnie z Alana 87 + PAN DM432MT mówią, że słychać mnie inaczej, co nie znaczy, że gorzej. Po prostu inaczej.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka