Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
'Akcja Szkoła' 27 listopada 2010
Autor Wiadomość
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 27-10-2010, 13:25   'Akcja Szkoła' 27 listopada 2010
   admin


RADIOFORUM z inicjatywy "Krainy Wiedzy" Centrum Twórczego Uczenia i Centrum
Rozwoju Dziecka "Maja" - Uniwersytet Dziecięcy, we współpracy z klubami SP3PFQ, SP3PKA organizuje

"AKCJĘ SZKOŁA"


Celem naszej akcji jest pokazanie dzieciom i młodzieży czym jest krótkofalarstwo. Nie podczas nudnych pogadanek, ale w rzeczywistej pracy przy radiu i prowadzeniu realnych łączności.

Zapraszamy wszystkie kluby w Polsce do przyłączenia się i do wzięcia udziału w tej inicjatywie.

Czas Akcji to 27 listopada od godziny 9:00 do 14:00. W każdym ośrodku który miałby chęci dołączyć do Akcji, potrzeba 2-3 osoby na miejscu i choćby dwie będące na nasłuchu, gotowe do podjęcia łączności z dzieciakami.

- Rozpoczynamy "bardzo krótkim" wstępem o tym, czym jest nasze hobby, zasadach prowadzenia łączności i etyce krótkofalarskiej.

- Następnie jeden z opiekunów poprowadzi [jedną/kilka] pokazową łączność na pasmach lokalnych [2 m, 70 cm] z kolegami którzy będą dyżurować przy stacjach w swoich domach. Myślę, że po czymś takim, pierwsze odważne maluchy mogłyby spod znaków klubowych, próbować już swoich sił w rozmowach z tymi stacjami lub innymi chętnymi którzy się włączą do naszej zabawy.

- Z kolei jeśli warunki na to pozwolą, po takiej "lokalnym szkoleniu" dzieci mogłyby próbować nawiązać łączność ze swoimi rówieśnikami bawiącymi się z innymi klubami na paśmie 80 m [oraz oczywiście każdym życzliwym krótkofalowcem który odpowie na nasze zawołanie].

- Gdyby w kolejnych godzinach warunki były dobre, można by kontynuować pokazy i może nawet pozwolić na wykonanie łączności z zagranicą, na wyższych pasmach. Naoczne pokazanie dzieciom, że dzięki radiu amatorskiemu można porozmawiać z nieznajomymi dotąd ludźmi, niezależnie gdzie oni się w danej chwili się znajdują, miałoby niewymierny skutek edukacyjny oraz popularyzatorski.

Jakieś oficjalne spotkania - z "wykładem" o falach radiowych, początkach i rozwoju radiokomunikacji, a także krótkofalarstwa, o technice i zasadach pracy radiostacji amatorskiej mogłyby trwać również równolegle z pracą na stacji klubowej.

Wszystko oczywiście byłoby uzależnione od chętnych dzieci, stopnia ich zaangażowania, oraz opanowania umiejętności poprowadzenia w miarę poprawnego QSO. Wiele przykładów pokazuje, że dzieci szybko łapią wszelkie nowości, jeśli poda im się to w jak najbardziej ciekawy sposób.

Liczę na to, że jeśli wszyscy dalej będziemy podchodzić do tego z takim entuzjazmem, z jakim od pierwszego słowa chwyciła u nas ta akcja, to będzie można zdziałać cuda :ok:
 
 
 
pawski 



Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-10-2010, 16:22   
   Radio CB: Yosan Turbo
   Antena CB: Santiago 1200
   Akcesoria CB: Farun 2060


Pomysł świetny i całym sercem się w niego zaangażuję.
Pozdrawiam. Paweł
 
 
jotbei 



Znak KF: SP3JBI
Dołączył: 14 Wrz 2010
Posty: 34
Skąd: Kalisz
Wysłany: 27-10-2010, 19:23   
   Radio CB: brak
   Antena CB: brak
   Akcesoria CB: brak
   Radio KF: FT-767GX
   Antena KF: inverted V


Jarek, popieram, dobry pomysł. Zacznij zbierać chętnych, niech wpisują się na jakąś listę.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 27-10-2010, 20:46   
   admin


Listę chętnych - ale raczej klubów które chciałyby podjąć naszą inicjatywę. Jeśli chodzi o obsadę samej imprezy to myślę, że kluby rozwiążą to u siebie we własnym zakresie.

Informacja o "Akcji Szkoła" pojawiła się w paru miejscach w internecie. Szczerze mówiąc, to zdawałem sobie sprawę z tego, że bliski termin i dzień tygodnia nie będą sprzyjać do szerszego podjęcia działań w innych ośrodkach. A tu proszę. Już zaczynam zbierać pytania zainteresowanych. Proszę jednak nie wpadać w zbytni optymizm. Aby akcja się odbyła, potrzeba nie tylko chętnych klubów, ale i placówek oświatowych które podejmą się tego na swoim terenie. A to wcale nie musi być łatwe. Myślę, że z jakąkolwiek listą wstrzymamy się do czasu aż wszystkim chętnym uda się skompletować obie strony [klub - dyrekcja szkoły]. A i nie można zapominać, że nawet wtedy może zawieść jeszcze jedno - małe zainteresowanie ze strony dzieci.

Zenku, nawet jeśli Akcja odbędzie się pomiędzy naszymi dwoma klubami, to i tak już to będzie sukces. A jeśli uda się do niej przyłączyć innym klubom, to tylko życzyć sobie podobnych inicjatyw w przyszłości. Trzymam za nas i nasz cel kciuki :ok:
 
 
 
max 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 86
Wysłany: 29-10-2010, 21:00   

Trzymam kciuki za udaną akcję :ok:
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-11-2010, 19:56   
   admin


O naszej akcji już wkrótce będzie można się dowiedzieć z łamów lokalnej prasy, a może nawet telewizji :)

Kolegów z Kalisza proszę o przygotowanie małej notatki dotyczącej akcji w Domu Dziecka i może równoległy kontakt z mediami na Waszym terenie. Fajnie jeśli będzie o tym głośno w obu środowiskach :tak:
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 03-11-2010, 18:40   
   admin


A my się cieszymy, że akcja zaczyna nabierać tempa. Kolega Andrzej SQ3EYQ znany na terenie całego kraju i nie tylko, ze swoich zainteresowań starymi radioodbiornikami, zgodził się poprowadzić prelekcję "RADIO - TAK TO SIĘ ZACZYNAŁO". Czyli od początków do współczesności. Jak widać program pogadanek dla dzieciaków rozszerza się :)

Na terenie Ostrowa już wkrótce w różnych miejscach zawisną plakaty:



Czekam na info na jakim etapie jest druga ekipa bo wiem, że też działacie już ostro :)
 
 
 
pawski 



Dołączył: 05 Gru 2009
Posty: 51
Skąd: Kalisz
Wysłany: 04-11-2010, 10:03   
   Radio CB: Yosan Turbo
   Antena CB: Santiago 1200
   Akcesoria CB: Farun 2060


Czy ten plakat można wykorzystać do kaliskiej odnogi tej akcji dodając nasz klub w miejsce Twojego czy też obok Twojego (choć tu więcej zabiegów graficznych by trzeba było) A może masz go w jakiejś roboczej wersji. Albo czy mogę zrobić samemu wykorzystując logo. Czy też mam sobie samemu zrobić co chcę :)
Pozdrawiam. Paweł
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 04-11-2010, 12:15   
   admin


Pytałem autorów. Nie mają nic przeciwko :)

Mam go w PDF-ie na domowym komputerze. Jak wrócę do domu, to Ci prześlę.
 
 
 
wesoly 



Znak KF: SQ3NVW
Znak CB: KL 002
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10-11-2010, 09:07   
   Radio CB: Alan -555-
   Radio KF: Yaesu VX3--857d
   Antena KF: Lafayette uvs 300-dipol2/19,5m


Działamy.
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 10-11-2010, 14:29   
   admin


A to łobuz ;) Nie chce zdradzić tajemnicy co zamierzają :) W każdym razie ja już wiem, że z SP3PKA w Domu Dziecka oj! będzie się działo :ok:
 
 
 
SQ3RPG 



Znak KF: SQ3RPG
QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 14-11-2010, 22:25   
   Radio CB: EuroCB Pro3900,Alan 87
   Antena CB: Spectrum 1600,Futura 5/8,Almas 1/2,Santiago 600
   Akcesoria CB: Astatic Silver Eagle, PAN DM-432MT
   Radio KF: Kenwood TS-850S,TS-570D,TW-4100E,IC-T8
   Antena KF: Diamond x-510 2m/70cm, LW 80m-10m, Dipol 80m
   Akcesoria KF: Mic studyjny Pro-Studio+preamp lampowy


Jarek, poproszę plakat w PDF-ie ku mnie ;)
A reszta ciiii :P
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 14-11-2010, 23:04   
   admin


Już otwieram maila :)

A propos:

http://www.krainawiedzy.e...falarstwem.html


Daj znać co i jak, to może zaktywizują się jeszcze inne kluby, a nie tylko indywidualnie ich członkowie. W każdym razie z informacji które zbieram wynika, że trochę ludków z Polski będzie na nasłuchu.
 
 
 
wesoly 



Znak KF: SQ3NVW
Znak CB: KL 002
Artykułów/Recenzji: 1
Dołączył: 25 Paź 2009
Posty: 23
Skąd: Kalisz
Wysłany: 22-11-2010, 22:46   
   Radio CB: Alan -555-
   Radio KF: Yaesu VX3--857d
   Antena KF: Lafayette uvs 300-dipol2/19,5m


Już w najbliższą sobotę Klub Krótkofalowców Calisia SP3PKA wraz z zaprzyjaźnionymi krótkofalowcami organizuje w Domu Dziecka w Liskowie akcję Uniwersytetu Dziecięcego "Zabawa z krótkofalarstwem". Rozpoczynamy krótką prezentacją naszego hobby a następnie każdy podopieczny domu dziecka będzie mógł wykonać swoją pierwszą prawdziwą łączność na falach pasm amatorskich. Mamy nadzieję, że będzie to dla uczestników przeżycie warte zapamiętania dlatego też każdy "nowy" operator otrzyma pamiątkowy dyplom. Będziemy pracować z nieaktywnej w programie PGA gminy Lisków KA06. Zaczynamy pracę w eterze o godzinie 9.30 czasu lokalnego 27 listopada 2010 roku.Pozatym będzie troszke ,,zabytkowego ,,sprzętu wojskowego z mojej prywatnej kolekcji.
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 22-11-2010, 23:05   
   admin


Brawo Mariusz :) Mogę tylko przyklasnąć i życzyć żeby wszystko się udało w/g planów :ok:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka