Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Icom 737A czy wybór innego radia?
Autor Wiadomość
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 20-06-2012, 17:58   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


sq3mve napisał/a:
Witam

W tej cenie "trafia" się TS-570.

Myślę, że to równie "zacne" radio :-)

Pozdrawiam


Z chęcią bym 'przytulił' wersję TS-570SG ale jak dotąd nie widziałem ani jednej sztuki na sprzedaż :-) Na ogół są 570D lub DG a modeli S lub SG jak na lekarstwo...

Też jest na liście moich poszukiwań ale jak dotąd dobrze się ukrywa :P
 
 
SQ3RPG 



Znak KF: SQ3RPG
QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 20-06-2012, 22:07   
   Radio KF: Kenwood TS-850S,TS-570D,TW-4100E,IC-T8
   Antena KF: Diamond x-510 2m/70cm, LW 80m-10m, Dipol 80m
   Akcesoria KF: Mic studyjny Pro-Studio+preamp lampowy


Maciek, a czy ta wersja "S" lub "SG" jest Ci tak niezbędna? Na 6 m generalnie jest posucha, rzadko to pasmo się otwiera, więc moim zdaniem wersja "D" lub "DG" powinna Ci wystarczyć.
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 21-06-2012, 08:35   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


SQ3RPG napisał/a:
Maciek, a czy ta wersja "S" lub "SG" jest Ci tak niezbędna? Na 6 m generalnie jest posucha, rzadko to pasmo się otwiera, więc moim zdaniem wersja "D" lub "DG" powinna Ci wystarczyć.


W sumie z DG też byłbym zadowolony :-) Niestety najwięcej jest tych najuboższych wersji D, chociaż teraz to w ogóle nic nie ma w ogłoszenaich z tych modeli :-)

Tak więc DG/SG albo zacznę pracować na 5 zmian i uciułam na TS2000 :P Byłoby 'all-in-one' KF i UKF :-)

Ogólnie rzecz biorąc rozglądam się, szukam i czekam na jakąś okazję :-)
 
 
SQ3RPG 



Znak KF: SQ3RPG
QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 21-06-2012, 14:15   
   Radio KF: Kenwood TS-850S,TS-570D,TW-4100E,IC-T8
   Antena KF: Diamond x-510 2m/70cm, LW 80m-10m, Dipol 80m
   Akcesoria KF: Mic studyjny Pro-Studio+preamp lampowy


SQ5PTW napisał/a:
W sumie z DG też byłbym zadowolony

Różnica między "D" ,a "DG" to tylko poszerzenie menu o kilka pozycji, ale ja wiem, czy potrzebnych? No może equalizer odbiornika, którego nie ma w wersji "D", jest dość przydatny.

SQ5PTW napisał/a:
Niestety najwięcej jest tych najuboższych wersji D, chociaż teraz to w ogóle nic nie ma w ogłoszenaich z tych modeli

A jeszcze ze 3 tygodnie temu wisiały dwa na alledrogo ;)

SQ5PTW napisał/a:
rozglądam się, szukam i czekam na jakąś okazję

Ja też :D
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Ostatnio zmieniony przez SQ3RPG 21-06-2012, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 21-06-2012, 14:52   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


Różnice pomiędzy modelami podobno wyglądają tak:

TS-570D - standardowy model
TS-570S - standardowy model + 6m

TS-570DG - standardowy model + 16-bitowe DSP
TS-570SG - standardowy model + 16-bitowe DSP + 6m

Pomiając więc pasmo 6m, w grę wchodzi jeszcze 16 bitowe DSP :-) Chociaż to akurat nie jest chyba konieczne ale wydaje mi się, że lepiej mieć niż nie mieć (nawet ze względu na późniejszą odsprzedaż). To, jak z kupnem auta - można kupić z klimą albo bez. Jeździć będzie tak samo ale komfort podróżowania inny ;-)

Znając życie będzie tak, że upoluję jakąś okazję i okaże się, że będzie to jeszcze coś innego :P
 
 
SQ3RPG 



Znak KF: SQ3RPG
QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 26-06-2012, 00:18   
   Radio KF: Kenwood TS-850S,TS-570D,TW-4100E,IC-T8
   Antena KF: Diamond x-510 2m/70cm, LW 80m-10m, Dipol 80m
   Akcesoria KF: Mic studyjny Pro-Studio+preamp lampowy


Maciek, tu masz "S" do wzięcia. Na przeskakujący multi switch nie patrz, bo to standardowa wada tego TRX'a w każdej wersji. Prędzej, czy później w każdym egzemplarzu zaczyna fiksować. Nie każdy o tym wie, więc może cena będzie przyzwoita ;)
http://allegro.pl/kenwood...2448005727.html
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Ostatnio zmieniony przez SQ3RPG 26-06-2012, 00:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 27-06-2012, 16:43   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


SQ3RPG napisał/a:
Maciek, tu masz "S" do wzięcia. Na przeskakujący multi switch nie patrz, bo to standardowa wada tego TRX'a w każdej wersji. Prędzej, czy później w każdym egzemplarzu zaczyna fiksować. Nie każdy o tym wie, więc może cena będzie przyzwoita ;)
http://allegro.pl/kenwood...2448005727.html


Dzięki wielkie :ok: Nie było mnie dwa dni i od razu coś się pokazało :P Przypilnuję auckji i zobaczymy co będzie ;)
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 02-07-2012, 21:21   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


No i stałem się szczęśliwym posiadaczem Kenwood'a TS 570DG od Daniela SQ5SDD :-)

http://allegro.pl/kenwood...2457633056.html

Właśnie go do domu przywiozłem i czeka mnie dłuuuuga noc :P
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 03-07-2012, 16:39   
   admin


No i gratuluję! To naprawdę dobre radio. Wspominam je z wielkim sentymentem. Na pewno też będziesz zadowolony.
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 04-07-2012, 08:01   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


Dzięki :) Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Radio ładne, w bardzo dobrym stanie, wszystko działa, pierwsze łączności zrobione :)

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i sugestie. Jak pomyślę, że za te same pieniądze miałbym tego 737A to dochodzę do wniosku, że lepiej wybrałem. Oczywiście z Waszą pomocą :)

Teraz pora na walkę z antenami... :P
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 04-07-2012, 08:19   

Jeszcze jakiś mikrofon sobie zakup jeśli Ci z 200-300zł zostało. Słynny "cb-radiowy" PAN współpracuje z Kenwoodem bardzo dobrze, zdecydowanie lepsza czytelność niż z oryginalnego Kenwoodowego, no chyba, że mnie koledzy na pasmach kłamali. ;)
Ostatnio zmieniony przez SQ3POS 04-07-2012, 08:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 04-07-2012, 16:27   
   admin


Owszem, PAN daje w połączeniu z Keniem wyśmienitą modulację, którą wszyscy na pasmach chwalą, często myląc z czymś z naprawdę wysokiej półki.

Ale i oryginalnemu MC-43 niczego nie brakuje. A któryś z wyższych modeli konwoodowych mikrofonów sam bym przyhołubił.
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 04-07-2012, 22:02   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


MC-43 daje radę jak na razie :) MC-60 albo MC-90 poza moim zasięgiem finansowym. Wolałbym już chyba tą kasę na filtr SSB przeznaczyć ;)

Mam 'bliźniaka' PAN'a w domu - Altai DM315E na płycie Densei (Made in Japan). Podobno pracuje tak samo dobrze jak PAN. Muszę tylko 8-mio PINowe wtyki kupić i przetestuję z Kenwoodem zarówno Altai'a jak i Astatic'a RD104E :)

Na ten moment priorytetem jest poprawa warunków antenowych, więc pewnie będę 'rzeźbił' z tego co mam jeżeli chodzi o mikrofony a fundusze pójdą na jakieś sznurki, druty i inne cuda :) No chyba, że się trafi jakaś okazja na portalach aukcyjnych i będzie można kupić dedykowany mik za rozsądne pieniądze :)

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu i mam nadzieję, że się to nie zmieni :)
Ostatnio zmieniony przez SQ5PTW 04-07-2012, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ3RPG 



Znak KF: SQ3RPG
QTH lokator: JO81HU
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 997
Skąd: Leszno
Wysłany: 17-07-2012, 22:13   
   Radio KF: Kenwood TS-850S,TS-570D,TW-4100E,IC-T8
   Antena KF: Diamond x-510 2m/70cm, LW 80m-10m, Dipol 80m
   Akcesoria KF: Mic studyjny Pro-Studio+preamp lampowy


SQ5PTW napisał/a:
Altai DM315E na płycie Densei (Made in Japan). Podobno pracuje tak samo dobrze jak PAN

Miałem okazję go testować, jako "słuchacz". Mimo, że do PAN'a troszkę mu brakowało (tego PAN'owskiego, charakterystycznego gromu i ciepłego audio), to chodził bardzo ładnie, więc Ty i respondenci powinniście być zadowoleni :ok:

SQ5PTW napisał/a:
Astatic'a RD104E

Nie wiem, jak Astatic wspomniany przez Ciebie, ale D104-M6B i Silver Eagle na SSB wymiatają, szczególnie po obcięciu niskich tonów w radiu przy wołaniu DX'a :D

SQ5PTW napisał/a:
fundusze pójdą na jakieś sznurki, druty i inne cuda

Tylko niech Cię ręka boska broni przed kupowaniem gotowców typu SP1BKS i wszelakich innych home made. Popełniając sam takiego druciaka będziesz lżejszy o kilka złociszy, a nie jakąś stówę, a satysfakcja z wykonanej anteny bezcenna ;)
_________________
Przed rozmową ze mną skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą ...
SP3ZIR
Wielkopolska Amatorska Sieć Ratunkowa
Ostatnio zmieniony przez SQ3RPG 17-07-2012, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SQ5PTW 



Znak KF: SQ5PTW
QTH lokator: KO02KC
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 21
Skąd: Okolice Warszawy
Wysłany: 29-07-2012, 15:27   
   Radio KF: Kenwood TM-D700 + TS 570DG
   Antena KF: Lafayette UVS300


SQ3RPG napisał/a:
SQ5PTW napisał/a:
Altai DM315E na płycie Densei (Made in Japan). Podobno pracuje tak samo dobrze jak PAN

Miałem okazję go testować, jako "słuchacz". Mimo, że do PAN'a troszkę mu brakowało (tego PAN'owskiego, charakterystycznego gromu i ciepłego audio), to chodził bardzo ładnie, więc Ty i respondenci powinniście być zadowoleni :ok:


Pomysł z Altai'em spalił na panewce. Okazało się, że aby podłączyć go do Kenia musiałbym go przerobić, tzn. wydzielić masę od PTT bo w miku jest tylko jedna od audio a TS570D potrzebuje zarówno masy dla audio jak i osobnej masy na środkowym pinie do zwierania TX. Nie chcąc 'paskudzić' Altai'a dałem sobie z tym chwilowo spokój.

SQ3RPG napisał/a:
SQ5PTW napisał/a:
Astatic'a RD104E

Nie wiem, jak Astatic wspomniany przez Ciebie, ale D104-M6B i Silver Eagle na SSB wymiatają, szczególnie po obcięciu niskich tonów w radiu przy wołaniu DX'a :D


Tutaj też już 'po ptokach' :P W międzyczasie nabyłem Rangera D2950DX (docelowo do auta) i RD104E jest w tej chwili zapięty do Rangera. Dodatkowo radio ma obecnie wyprowadzone napięcie na 6-ty pin, więc RD jest zasilany bezpośrednio z radia. Do tego Ranger otrzymał filtr Cerad na testy - wszystko dzięki uprzejmości kolegi i serwisanta CB z Tarczyna (Ci co go znają to pewnie wiedzą o kim mowa ;) )

Co do mikrofonu natomiast to plan jest inny i trochę bardziej rozciągnie się w czasie (ze względu na finanse). Otóż planuję podpiąć mikrofon sceniczny (prawdopodobnie Shure 55SH). Do tego nożne PTT (mam już zakupione i przygotowane do połączenia do Kenwooda) i statyw studyjny (mocowany do blatu) do mikrofonu. Jest to jednak spory wydatek, więc chwilowo zbieram fundusze :-) A jeszcze anteny...

SQ3RPG napisał/a:
SQ5PTW napisał/a:
fundusze pójdą na jakieś sznurki, druty i inne cuda

Tylko niech Cię ręka boska broni przed kupowaniem gotowców typu SP1BKS i wszelakich innych home made. Popełniając sam takiego druciaka będziesz lżejszy o kilka złociszy, a nie jakąś stówę, a satysfakcja z wykonanej anteny bezcenna ;)


To wszystko muszę dobrze przemyśleć :-) Przede wszystkim lokalizacja. Na razie Imax ze skrzynką daje radę na 10,11,12,15 i 20m (na 20m potrzeba jeszcze dodatkowo zewnętrznej skrzynki bo wbudowana się buntuje), więc nie ma tragedii. Wiadomo, że sprawność tej anteny na innych pasmach niż 10 i 11m nie rzuca na kolana ale jak na razie mamy dobre warunki, więc można powalczyć (penie jeszcze przez 2 lata będzie można robić łączności 'z gwoździa' a potem zacznie wszystko siadać).

Na razie cieszę się tym co mam i zbieram fundusze :-) Plany są tylko jak zawsze brakuje kasy i czasu :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka