Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw słuchawkowy do First TE-4650
Autor Wiadomość
rafcio_21 



Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 22-05-2013, 18:12   Zestaw słuchawkowy do First TE-4650

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum. Od dawna próbuję wykonać zestawy słuchawkowe do moich starych krótkofalówek. Posiadam kilka z wtykiem kenwood i szkoda by mi było je rozwalać, więc chciałbym wykonać przejściówkę. Ale okazało się, że nie jest to takie proste...

Materiały które znalazłem:

Schemat wtyku do radia
Obrazek
0 - obudowa
1 - masa
2 - mikrofon
3 - słuchawka

Schemat PTT Kenwood
Obrazek
Impedancja mikrofonu 1,8K.

Testy praktyczne:
1. Podłączenie mikrofonu komputerowego - działa, do nadawania trzeba wcisnąć ptt w radiu, niesprawny głośnik wtedy jest
2. Podłączenie zwykłych słuchawek - nadawanie non stop, nic nie słychać, pukanie w lewą słuchawkę słychać w innym radiu (traktuje kanał prawej słuchawki jako mikrofon)
3. Podłączenie zwykłych słuchawek z uciętym prawym kanałem - normalny odsłuch, nadawać można po naciśnięciu ptt, ale praktycznie tego nie słychać, musiałem mocno dmuchać w mikrofon, żeby cokolwiek było słychać w innej krótkofali
4. Podłączenie naraz mikrofonu i słuchawek z uciętym prawym kanałem - krótkofala zaczyna nadawać non-stop, ale nic nie przesyła, użyłem takiego cudeńka:
Obrazek
5. Podłączenie mini-jacka z zestawu kenwood (mikrofonu) - brak nadawania po wciśnięciu ptt w słuchawce, po wciśnięciu obu ptt lub ptt w krótkofali nadaje, ale nic nie słychać po drugiej stronie
6. Podłączenie micro jacka (nie mam przejściówki, wsadziłem go i przechyliłem) - można prowadzić normalny odsłuch jak przy uciętym prawym kanale w zwykłych słuchawkach
7. podłączenie obu naraz (micro jack również nachylony) tak jak w punkcie 4 - efekt ten sam.

Mógłby mi ktoś doradzić? Byłbym wdzięczny za pomoc. Wydawać by się mogło, że problem tkwi w masie, ale o dziwo w punkcie 7 bez wciśniętego ptt (masy się nie mieszały) i tak było tak samo jak w 4-tym...

EDIT: Dodam jeszcze, że ktoś wykonywał takie przejściówki, ale z innego zestawu. Opisano to tutaj: http://wayback.archive.or...zejsciowka&nr=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka