Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wolna amerykanka w przyznawaniu znaków wywoławczych
Autor Wiadomość
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 15-03-2014, 20:20   Wolna amerykanka w przyznawaniu znaków wywoławczych
   admin


Jak już pisałem w dziale klubowym, w puli sufiksów jakie przysłała Warszawa do dyspozycji oddziału poznańskiego UKE [nawiasem mówiąc niezwykle skromnego w porównaniu z latami ubiegłymi], znajduje się sporo takich jakie są używane w innych okręgach. Co ciekawe, w puli jest nawet taki który został "oddany" z rok temu przy zmianie znaku, a właścicielem był jeden z naszych forumowiczów z 3 okręgu, który zmienił go na inny ;)

Ciekaw jestem jak jego ew. nowy właściciel zarejestruje go na QRZ.COM, skoro widnieje tam dalej jego stary posiadacz :niepewny:

Jednym słowem bałagan jaki zapanował po działaniach kilku osób z OPORu kwitnie w najlepsze :kwasny:

Podobno nawet taki zasłużony znak jak Juliana SP3PL ma swój odpowiednik w 4 okręgu :cenzura:

Zawsze mi się wydawało, że krótkofalowcy to ludek ceniący porządek, tradycję i ham spirit... ech...
 
 
 
SQ3QRP 



Znak KF: SQ3QRP
QTH lokator: JO83ID
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 134
Skąd: Piła
Wysłany: 16-03-2014, 19:53   
   Radio KF: Yaesu FT-817, Xiegu X1m Pro
   Antena KF: Buddistick, LW, YHA-63
   Akcesoria KF: ATU Z-817, HLA-150


SP3AYA napisał/a:
Co ciekawe, w puli jest nawet taki który został "oddany" z rok temu przy zmianie znaku, a właścicielem był jeden z naszych forumowiczów z 3 okręgu, który zmienił go na inny ;)

Czyżby to był SQ3PAL? :cisza:
_________________
Maciek SQ3QRP
QRP.pl - mała moc, wielka frajda
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-03-2014, 21:32   
   admin


Nie inaczej :tak:
 
 
 
szafran 



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 16-10-2019, 11:13   

Dzisiaj z tego co czytam jest jeszcze większy bałagan ze znakami? Albo wolnośc wyboru jak pisza inni?
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 16-10-2019, 23:00   
   admin


Sprawa była wałkowana tyle razy, że aż przykro wracać do tego tematu. Nie z powodu Twojego pytania, a chaosu (zwanego przez niektórych - jak wspominasz - wolnością) który jest obecnie.
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 17-10-2019, 06:16   

Za kilka lat nikt nie będzie pamiętał o tym, że kiedyś był podział na okręgi (choć ten akurat jako tako jeszcze jest szanowany, chociaż już nie istnieje) i że jedno-dwu literowe sufiksy były zastrzeżone dla tych najlepszych. Mnie już te znaki nie dziwią i przestaję na to reagować. Ktoś czegoś nie dopilnował i tyle.
 
 
szafran 



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 22-10-2019, 12:31   

Pamietam wizyty kolegów krótkofalowców u ojca i własnie różnice w tym że znak z dwoma literami mieli ci starsi i szanowani. Ale to było wiele lat temu. W sumie szkoda że taki podział na starszych i doświadczonych już zanikł. Przynajmniej z góry było wiadomo z kim ma się do czynienia.
Jeśli o mnie chodzi to uważam że każdy początkujący powinien dostawać znak z 3 literami. A dopiero jak się zasłuży i będzie miał jakieś sukcesy mógłby się starać o 2 litery w znaku. Za to jedna litera to powinien być jakiś ewenement i znak bardzo wyjątkowy. Rozumiem że znak jedno literowy to fajna rzecz i szpan. Ale powinno się znać swoje miejsce w szeregu :zawstydzony:
 
 
duderyk 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Skąd: Polska
Wysłany: 23-10-2019, 09:28   

Ja sam już nie wiem... Raz wydaje mi sie rację mają ci co są przeciwko nowym porzadkom, a jak czytam wypowiedzi innych to też zaczynam sie z nimi zgadzac. Z jednej strony tradycja a z drugiej co to komu szkodzi że ktoś wybiera sobie taki znak a nie inny? Każdej stronie tego "konfliktu" można przyznać racje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka