Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
26-05-2014, 21:58
APRS w Ostrowie
Autor Wiadomość
SQ3TGV 



Znak KF: SQ3TGV
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-05-2014, 19:17   APRS w Ostrowie

Hey,

Ostrów na mapce APRSowej wyglądał dosłownie pusto... Oprócz SP3QDU nikogo więcej nie było...

Patrząc na inne miasta: Leszno, Rawicz, Poznań itd. dodałem u nas takie miejsca jak:
-Przemiennik SR3O;
-Lotnisko Michałków (EPOM);
-Klub SP3POW zaznaczony jako szkoła :)

Zastanawiam się jeszcze nad szpitalem :) Również możemy oznaczać imprezy, spotkania czy w przypadku WASRu zagrożenia.

Jest jedno małe "ale" - żeby te punkty były widoczne jest potrzebny dostęp do internetu oraz komputer pracujący 24/h. Myślałem nad tym, żeby włączyć program na komputerze gdzie pracuję echolink.

Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba ;)
Tak to teraz wygląda:

 
 
SQ3PMK 



Znak KF: SQ3PMK
QTH lokator: JO81VP
Dołączył: 10 Kwi 2012
Posty: 148
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-05-2014, 19:44   
   Radio KF: Wouxun KG-UV2D
   Antena KF: Nagoya NA-771 2m/70cm


Przy nakładzie kosztów ok. 130-150 zł można wykonać coś takiego: link
Jeśli dałoby radę wykorzystać komputer echolinkowy - tym lepiej, jednak nie mam pojęcia jak by miała wyglądać instalacja na windowsie.
 
 
 
sq3ook 



Znak KF: SQ3OOK
QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 08-05-2014, 07:54   
   jradmin


Jak zauważyliście, w Ostrowie bramkę prowadzi aktualnie SP3QDU. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale w przeszłości różnie to funkcjonowało. Trzeba by więc skonsultować czy zamierza to dalej prowadzić i w jaki sposób. Na naszym terenie powinien znajdować się JEDEN i tylko jeden tzw. iGate pomocniczy. Nie ma chyba sensu stawianie iGate podstawowego, ze względu na pobliskie stacje tego typu (Żerków, Żmigród)
APRS mógłby (a może nawet powinien) jak najbardziej "ziębić i grzać" ;) wszystkich zainteresowanych działalnością w strukturach łączności kryzysowej.
Błażej - z tym naniesieniem na mapę niektórych obiektów to bardzo cenna inicjatywa. Warto to jeszcze uzupełnić, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z nadmiarem informacji.
Ostatnio zmieniony przez sq3ook 08-05-2014, 08:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SQ3TGV 



Znak KF: SQ3TGV
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 08-05-2014, 14:54   

Ok, dzięki za rady. Od dłuższego czasu obserwuję bramkę SP3QDU - zazwyczaj od rana do wieczora działa bez przerwy, zasięgiem pokrywa cały Ostrów (ostatnio objechałem cały Ostrów rowerem, plecak +5w z radia - ujdzie :D ).

Sławku - tak, pamiętam o tym - usunąłem lotnisko, za to dodałem szpital, który jednak jest bardzo ważny ;) Dzisiaj spróbuje zainstalować samo APRS-IS w klubie. Oprócz zalet APRSu podczas pracy w sytuacjach kryzysowych, przydatny jest w terenie, a także może służyć do pomiaru propagacji ;)
 
 
SQ3TGV 



Znak KF: SQ3TGV
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 193
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 17-05-2015, 19:12   

Komputer w klubie nie działa = brak pozycji APRS-IS. Znalazłem na to rozwiązanie :)

Skrypt PHP Cron wykonujący zadania co np. 15 minut oraz pobieranie danych z JSON. Efekty? Stacja WX: LINK

Parametry: temperatura, wilgotność, ciśnienie, wiatr (kierunek, prędkość i poryw), godziny wschodu i zachodu słońca.

Szkoda, że tylko w sieci IS :(
Ostatnio zmieniony przez SQ3TGV 17-05-2015, 19:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sp3uqe 



Znak KF: SP3UQE,
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 31
Skąd: Kalisz,
Wysłany: 18-08-2015, 13:21   
   Radio KF: Kenwood TS-570
   Antena KF: Delta M0PLK, END FED 20m monopole


Błażej, u mnie na biurku leży uruchomiony i zaprogramowany dsDIGI/dsTNC wg SP9UOB. Trzeba tylko jakaś obudowę i zasilacz skołować. Jeśli jesteś zainteresowany daj znać - mogę podarować z przeznaczeniem na digi albo iGate.
Nie mam po prostu czasu dalej się tym zająć, a szkoda żeby toto leżało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka