Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kids Day 2014
Autor Wiadomość
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 20-12-2013, 00:06   Kids Day 2014
   admin


Niedziela 5 stycznia i sobota 21 czerwca to oficjalnie potwierdzone przez ARRL dni podczas których będziemy pracować z okazji Amateur Radio Kids Day czyli Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży.

Zachęcamy wszystkie kluby do udziału w tym wydarzeniu i zaproszenia do siebie jak największej liczby dzieci i młodzieży.
Wszystkich nadawców indywidualnych prosimy o wzmożoną uwagę, odpowiadania na każe wywołanie i jak największą serdeczność w kontaktach z młodymi operatorami.

Stacja naszego klubu będzie pracowała od 23 grudnia do 5 stycznia pod znakiem SN0KDD.
 
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 05-01-2014, 23:45   
   admin


W mojej ocenie jeden z fajniejszych jak do tej pory Kids Day za nami.
Było wesoło, tłoczno i skutecznie :)
Po raz pierwszy prowadziliśmy fotorelację z wydarzenia na żywo. Zdjęcia z akcji sukcesywnie przez cały dzień ukazywały się w naszej galerii na stronie klubowej
Spod znaku SN0KDD pracowało dzisiaj 9 młodych nadawców, przeprowadzając około 300 łączności nie tylko z Polską, ale również z kilkudziesięcioma innymi krajami.
Niekwestionowaną gwiazdą tej edycji Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży była 11-letnia Karolina, która niemal od zera i swoich pierwszych QSO, wyrobiła się na doskonałego operatora. Nawet anglojęzyczni korespondenci nie byli w stanie zbić jej z tropu, a zaskoczeniem - głównie dla nas - było wtrącanie niemieckich słówek w relacjach z rozmówcami zza zachodniej granicy.
Cała reszta naszych młodych gości spisywała się również na medal, otrzymując pamiątkowe dyplomy Amateur Radio Kids Day. Wygląda też na to, że niektórzy będą się mogli ubiegać o kolejne trofea w postaci dyplomów JUNIOR OKRĘGI POLSKIE oraz JUNIOR AWARD.

Młode głosy słychać było dzisiaj z całego kraju, a kilka klubów miało operatorów młodszych niż my. Nawet ośmiolatki radziły sobie równie dobrze jak o wiele starsi koledzy. To wielka satysfakcja słyszeć tak wielki zapał i radość w ich głosach. Nie ma lepszej zachęty do dalszej pracy na rzecz dzieci i młodzieży! Gratulacje dla instruktorów i ekip wszystkich klubów które wzięły udział w dzisiejszej akcji.
Do usłyszenia w edycji letniej Amateur Radio Kids Day - 14 czerwca 2014r.

Z innych statystyk mogę dodać, że dzisiaj strona SN0KDD na QRZ.COM zaliczyła ponad 400 odwiedzin, a strona klubowa zanotowała ok. 2000 wejść.
 
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-01-2014, 00:35   

:szok: :szok: :szok: :szok: :szok:
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 06-01-2014, 00:38   
   admin


Eeeee... ale w sensie że co? :niepewny:
 
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-01-2014, 00:42   

W sensie, że takiego zamieszania (jak się domyślam sugerując fotkami) w SP3POW jeszcze nie było? Utrzymałeś towarzystwo w ryzach bez użycia przemocy?:)

Miałem pisać, że żałuję, że mnie nie było (chociaż dzięki temu ogarnąłem inne tematy), ale w sumie by miejsca nie było, że 4 litery posadzić? :D
Ostatnio zmieniony przez SQ3POS 06-01-2014, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 06-01-2014, 00:46   
   admin


Hm... chyba nawet nie musiałem robić marsowej miny :hihi:
Tam była walka o ogień... znaczy o mikrofon! :] Nie mieli czasu na głupoty, bo każdy pilnował każdego :tak:

Cholewcia... to był naprawdę energetyczny dzień :D
 
 
 
SQ3POS 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-01-2014, 00:59   

Sądząc po tym co widać to nie wątpię. :)
 
 
sq3ook 



QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 06-01-2014, 13:23   
   jradmin


Gratuluję :ok: i szkoda, że nie mogłem tam być. Niestety, parę rzeczy do ogarnięcia i pojawiające się zawirowania związane z finałem ARISS znacząco absorbują mój czas.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 09-06-2014, 23:31   
   admin


Kolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. Już 21 czerwca na całym świecie tysiące młodych operatorów, zarówno tych już doświadczonych, jak i takich którzy po raz pierwszy zasiądą przy mikrofonach radiostacji, będą realizować swoje pasje, poznawać nowe hobby, a przede wszystkim doskonale się bawić i uczyć. Amateur Radio Kids Day to wspaniała okazja do tego, aby w młodych ludziach zaszczepić zamiłowanie do techniki i komunikacji radiowej, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Dla klubów krótkofalarskim to kolejna możliwość wyjścia na zewnątrz i propagowania naszego hobby w szkołach lub innych placówkach oświatowych. Apelujemy o jak najszerszy udział polskich stacji w pracy z młodzieżą tego dnia. Pamiętajmy o tym, że na stacjach klubowych, pod tym samym znakiem będą pracować kolejno zmieniający się operatorzy. Powtarzajmy łączności z każdym zasłyszanym młodym głosem.

Od 9 czerwca będzie czynna stacja SN0KDD propagująca Krótkofalarski Dzień Dzieci. Na stronie PZK, w dziale download pod tym linkiem zamieszczony jest wzór pamiątkowego dyplomu (format PDF), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla każdego młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Dyplom i logo akcji Amateur Radio Kids Day w różnych formatach można również pobrać z naszej strony.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka