Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Baofeng uv-82
Autor Wiadomość
Rimon 



Znak KF: brak
Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Ostrów Wlkp
  Wysłany: 01-05-2021, 07:50   Baofeng uv-82

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie. Wszedłem w posiadanie dwóch radiotelefonów Baofeng UV-82 łącznie z pozwoleniem radiowym. Potrzebuję kogoś kto nie poprzez porady w necie tylko fizycznie ustawi mi oba radia by były gotowe do pracy. Mieszkam w Ostrowie. Jeśli ktoś pomoże lub prowadzi taką działalność bardzo proszę o kontakt mailowy.
_________________
Rimon
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-05-2021, 13:06   
   admin


Mając pozwolenie (jakie to pozwolenie?), powinieneś mieć wszystkie potrzebne informacje?

O jakie ustawienie Ci chodzi? Radio wyciągnięte z pudełka jest gotowe do pracy. Pewnie nawet na takich częstotliwościach, na jakich nie wolno nadawać.

Jeśli jesteś z Ostrowa, to zapraszamy po 15:00 do Antonina, nad staw Wydymacz. Jedziemy tam z radiami na aktywację rezerwatu. Będzie okazja pogadać.
 
 
 
Rimon 



Znak KF: brak
Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 01-05-2021, 13:36   

Cytat:
Jeśli jesteś z Ostrowa, to zapraszamy po 15:00 do Antonina, nad staw Wydymacz. Jedziemy tam z radiami na aktywację rezerwatu. Będzie okazja pogadać.


Nie wiem czy jest ustawiona częstotliwość bo nie umiem tego sprawdzić. Do Antonina niestety dojechać nie mogę. Jestem niepełnosprawny i przejście 200 metrów sprawia mi problem. Dlatego szukam kogoś z Ostrowa, kto zrobi to za mnie. Może jeśli nie ktoś z forum to jest jakiś serwis w Ostrowie który zajmuje się tego typu usługami ?
_________________
Rimon
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-05-2021, 22:02   
   admin


Rimon napisał/a:
Wszedłem w posiadanie dwóch radiotelefonów Baofeng UV-82 łącznie z pozwoleniem radiowym

OK. Rozumiem, że nie jest to pozwolenie dla służby radiowej amatorskiej ;)
To pozwolenie wydane przez sklep, w którym kupiłeś sprzęt (a w/g dyskusji na innym forum, nie jest do końca legalne)?
Jakie częstotliwości obejmuje?
 
 
 
sq3ook 



Znak KF: SQ3OOK
QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 01-05-2021, 22:06   
   jradmin


Prawdopodobnie chodzi o coś takiego: http://pavolt.pl/pozwolen...r2028-p-66.html
PMR na sterydach...
 
 
Rimon 



Znak KF: brak
Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 3
Skąd: Ostrów Wlkp
Wysłany: 02-05-2021, 04:24   

Tak, chodzi o radio na sterydach, napinacie się tylko o rodzaj i jakość pozwolenia. Uprzedzając następne "ciekawe" komentarze by czasu na klepanie w klawiaturę zaoszczędzić.
1. Niestety żadnej aferki z tego nie będzie typu posługiwał się radiem by gram marychy sprzedać,
2. Żadnego samolotu nie chcę strącać poprzez zakłócanie komunikacji itd.
Zwykły banał, kaleka chce ułatwić sobie a właściwie żonie życie by nie drzeć się w domu czy dzwonić telefonem. Dziękuję za "porady" i merytoryczną debatę na temat pozwolenia na moje radio i na tym koniec. Myślałem, że ktoś z Ostrowiaków pomoże ale tzw . polska gościnność gotowość do pomocy otwartość i bezinteresowność Również dotarły w tak małe hermetyczne kręgi.
Przepraszam za zaśmiecanie forum. Bywają jeszcze dziwacy typu pewnego serwisu, który za symboliczną złotówkę przygotuje radia do pracy
_________________
Rimon
 
 
SP3OS 



Znak KF: SP3OS
QTH lokator: JO81VP
Dołączył: 26 Lis 2018
Posty: 60
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 02-05-2021, 09:00   
   Radio KF: Kenwood TS-870S
   Antena KF: Delta SP7LA


Przyłączając się do dyskusji sam Trx jak by go nie nazwać, skoro jest nowy to jest gotowy do pracy. Tobie brakuje jedynie wiedzy co z nim zrobic i od tego bym zaczął radiową zabawę. Samo owe " pozwolenie " zapewne zostało wydane jedynie na określoną w zezwoleniu FQ, to tam i tylko tam mógłbyś ewentualnie nadawać. Co do innych częstotliwości, no cóż, co z tego, że ktoś ci to ustawi a Ty przez nieuwagę lub chęć poprawienia czegoś co już pracuje poprzestawiasz ustawienia i co wtedy ? Kłania się odrobina wiedzy, którą można zdobyć nawet z Internetu, czytając i próbując zrozumieć o co idzie. Sam tak zaczynałem, oczywiście odsiewając ziarna od plew bo bajko pisarzy w necie nie brakuje. Dokąd doszedłem, ano wiem, że nic nie wiem. Powodzenia kolego w radiowej lekturze.
 
 
 
duderyk 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 214
Skąd: Polska
Wysłany: 02-05-2021, 12:15   

O! Zaczynamy się zachowywać jak 3 letnie dziecko któremu mama nie pozwolila bawić się nożem :dobani:
Zadano ci pytania na które nie udzieliles odpowiedzi. Radio wyciągnięte z pudełka jest gotowe do pracy. To ci napisali. Chcesz żeby ci ustawić. Ale co??? Kolor wyświetlacza? Jaki? Częstotliwości na jakich mozesz nadawać? Ale jakie? Napisałeś jakie masz pozwolenie? Nie! No to dalej się obrażaj bo kalece nikt nie chce pomóc.

Kup sobie samochód i popros o pomoc w uruchomieniu. I co mam zrobić? Koła napompowac czy bieg wrzucić? Bo masz prawo jazdy. Ale kupiłeś z paczką czipsow a nie zdales. No i biedny nie wiesz co z tym autem zrobic. Auto jest gotowe do jazdy a ty nie wiesz jak. Czujesz analogię?
 
 
sq3ook 



Znak KF: SQ3OOK
QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 03-05-2021, 22:46   
   jradmin


Nie ma co się obrażać... Pozwolenie masz prawdopodobnie na częstotliwości PMR, a radio ma zdecydowanie większa moc niż dopuszczalna dla PMR. Dlatego określiłem je jako PMR na sterydach...
https://avantiradio.pl/uploads/files/UV-82%20Baofeng.pdf
Ustawić częstotliwość (strzałkami) którą masz w pozwoleniu i nadawać. W PMR moc max to 0.5W
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka