Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Moralne aspekty QSO ze stacjami DX z operatorami rosyjskimi
Autor Wiadomość
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 11-10-2022, 09:09   Moralne aspekty QSO ze stacjami DX z operatorami rosyjskimi
   admin


Cytat:

5V - Togo: Po pracy TY0RU z Beninu (14-26 października), Russian DXpedition Team będzie aktywny jako 5V7RU z Togo od 28 października do 11 listopada. Sześciu operatorów (R5EC, R7AL, R9LR, RA1ZZ, RW8A i RW9JZ) będzie QRV na 160-6m i z satelity QO-100, CW, SSB i FT8 z kilkoma stacjami i szeroką gamą anten. QSL via. Club Log's OQRS, LoTW, lub przez R7AL.

I znowu moralne wątpliwości: robić czy nie robić...
Przyznam, że poprzednie ich ekspedycje robiłem, ale obecnie mam coraz większe wątpliwości.
 
 
 
SP3UK 



Znak KF: SP3UK
QTH lokator: JO81VP
Dołączył: 22 Kwi 2022
Posty: 104
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 11-10-2022, 15:25   

Konflikty wywołują politycy, a nie przeciętni obywatele.

Przeciętny człowiek bez względu na pochodzenie, czy kolor skóry chce żyć w spokoju i pokoju z miarę zasobnym portfelem i wygodnym życiem.

Żyjąc w kraju w którym terror jest rzeczą normalną nie można mieć pretensji, że nie wszyscy potrafią i chcą się przeciwstawić określonym zachowaniom polityków.

Zdrowie i życie bliskich oraz własne ma się tylko jedno.

Nie można marginalizować ludzi tylko dlatego, że mieli szczęście lub pecha urodzić się tam gdzie się urodzili i nie mieli możliwości, często odwagi położyć swoje życie na szali śmierci lub życia; oceniać łatwo nie będąc bezpośrednim interesariuszem...

Sport, hobby itp. powinny być ponad tym co złe ponieważ nie wszyscy są nikczemnikami, a to co złe przeminie prędzej czy później.

Dlaczego tak, czy inaczej zachowują się obywatele danego kraju i narodowości, grupy etnicznej można przeanalizować w źródłach historycznych i antropologicznych do których dostęp obecnie jest uproszczony dzięki globalizacji i internetowi.

Nie należy rozgrzeszać lecz wyciągać wnioski dając szansę tym którzy na to zasługują.
_________________
--
Rafal SP3UK
Ostatnio zmieniony przez SP3UK 11-10-2022, 15:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 11-10-2022, 17:57   
   admin


Co Twój wpis ma wspólnego z poruszoną kwestią?
Pomijając fakt, że większość rosjan wypowiada się o zrównaniu ukraińskich miast z ziemią, nie widzi złego w "specjalnej operacji" itd...?

Napisałem o moich moralnych rozterkach.
Mając na uwadze to, co (użyję celowo tego słowa) kacapska dzicz robi na Ukrainie. Cywilom, pojmanym żołnierzom, miastom, wioskom...
Cóż, można rozgrzeszać sprawców, bo uwarunkowania historyczne, geopolityczne, jakiekolwiek inne...
Cytat:
Nie należy rozgrzeszać lecz wyciągać wnioski dając szansę tym którzy na to zasługują.

OK. Sprawdzę czy na to zasługują, pytając na początku QSO czy są za putlerem i jego polityką, czy przeciw. :evil:
 
 
 
SP3UK 



Znak KF: SP3UK
QTH lokator: JO81VP
Dołączył: 22 Kwi 2022
Posty: 104
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 12-10-2022, 11:53   

Wszystkie konflikty nawet te najbardziej krwawe kiedyś się kończą, winnych należy rozliczyć bezwątpienia, a ocenianie całego narodu w tym przypadku ogromnego jedną miarą to delikatnie pisząc błąd...

To tak jak określanie Polaków, że wszyscy są antysemitami, alkoholikami czy też oszustami; zapewniam Cię, że nie są...

(...)"Rosja nigdy nie jest ani tak silna i ani tak słaba jak się wydaje..." - Otto von Bismarck
_________________
--
Rafal SP3UK
 
 
SP3QDX 



Znak KF: SP3QDX
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sie 2017
Posty: 1124
Skąd: Ostrow Wielkopolski
Wysłany: 12-10-2022, 13:45   
   jradmin


Panowie proszę o stop.
Mamy paragraf 1 , punkt 1 regulaminu

To forum krótkofalarskie, dział o DX
_________________
Piotr
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 12-10-2022, 20:14   
   admin


Spokojnie Piotrze. Posty odbiegające od tematu DX-ów wydzieliłem i umieściłem w tym dziale.
Swoje zdanie już wyraziłem i nie widzę potrzeby uczestnictwa w kwiecistych polemikach naszego kolegi.

Jednak ciekaw jestem opinii w tej kwestii, bardziej ode mnie doświadczonych kolegów.
Nie mam oczywiście na myśli stacji UA i EU, ale ekspedycje narodowe z tamtejszymi operatorami. New one chciało by się zrobić, jednak jakiś dysonans moralny odczuwam...
 
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 15-10-2022, 19:23   

SP3AYA napisał/a:
znowu moralne wątpliwości: robić czy nie robić

SP3AYA napisał/a:
Mając na uwadze to, co (użyję celowo tego słowa) kacapska dzicz robi na Ukrainie. Cywilom, pojmanym żołnierzom, miastom, wioskom
Nie widzę tu żadnej moralnej rozterki.

Ktoś wrażliwy na krzywdę ludzką odetnie się od wszelkich aktywności związanych z tą narodowościom. A ruska onuca będzie udowadniać że nie wszyscy rosjanie są źli i nie można wszystkich wrzucać do jednego worka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka