Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak złapać bakcyla CB-radia? :)
Autor Wiadomość
ADA 



Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Biała
Wysłany: 07-02-2009, 15:51   

Wiecie? Do tej pory nigdy nie zwracałam uwagi na takie coś ja radio w samochodzie. Jednak czytając te i inne wpisy o tym jak bardzo fajnie się bawicie tym gadżetem, przestaję się dziwić weaszej pasji i zaczynam się zastanawiać jak by to było mieć coś takiego u siebie :)

Oczywiście są to rozważania czysto teoretyczne. Nie sądzę aby mnie to aż tak bardzo pasjonowało, ale to miłe kiedy się pomyśli jak bardzo takie coś zbliża ludzi :D
_________________
Nie żałuj tego czego nie dało się zrobić ale tego co było można,a się nie zrobiło...
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 07-02-2009, 19:42   
   admin


:] Pierwszy objaw łapania bakcyla widzę :haha:

Jeśli kiedyś popróbujesz łączności radiowej - nie tej codziennej chamskiej łupaniny na kanale 19, ale przyjacielskich pogawędek pomiędzy stacjami - to już nie będziesz sobie wyobrażała życia bez radia :chytry:
 
 
 
SiDoR 



Dołączył: 24 Sie 2008
Posty: 4
Skąd: Miasto Europa
Wysłany: 07-02-2009, 20:49   

radio POLECAM zakupić, zawsze się przyda, można załapać nowe znajomości, pomaga na drodze, daje pewność dojechania do celu.
_________________
Żyj szybko - umieraj młodo
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2009, 12:21   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


ADA napisał/a:
Wiecie? Do tej pory nigdy nie zwracałam uwagi na takie coś ja radio w samochodzie.


Ada przedstawię Ci jak wyglądały początki cb radia u mnie i dalszą historię z tym związaną która będzie miała swoją premierę w necie.

Pierwszym radiem które ukazało się w moich progach była srebrna Cobra niczym z filmu fabularnego. 24 kanałowe cacko używana przede wszystkim w tamtych czasach przez Tiry w USA - dla znawców [COBRA Radioshack Chrom z USA]. Patrzyłam na nie z pewną dozą nieśmiałości, ale z czasem wykonałam bardzo dużo pozytywnych łączności. Żeby było śmieszniej :] następnym radiem które zawitało u mnie na odpowiednim miejscu zaraz miesiąc po Cobrze, a może nawet i szybciej był poczciwy staruszek Herbatnik [Pr. HERBERT] którego przywiózł mi mąż za $$$ z Warszawy, bo tak kiedyś sprowadzało się radia do Trójmiasta, ale to inna bajka. Ów Herbatnik wyglądał dla mnie na pierwszy rzut oka jak Disco Polo :| Kiedy zaczął się świecić i patrzeć na mnie swoimi zielonymi świecidełkami, których na obwodzie gałek było dostatecznie sporo, a kolorowa skala utwierdzała mnie tylko w dyskotekowym klimacie :oczami: Tego samego wieczorka podjechał kolega który widział moje niezadowolenie z niego i chciał abym odsprzedała mu to cacko. Powiedziałam, iż chyba muszę się przekonać i jak na razie niech sobie mieszka u mnie. Przez caluśki miesiąc ścierałam z niego kurz i pewnie było by tak dalej, ale pewien student poproszony wówczas przez mojego męża wywołał mnie i przekazał to co miał pod pretekstem jakim sprawdziłam 18km-wą łączność z cyklu "Jak mnie słychać". Nie chciałam rozmawiać na radiu, gdyż byłam jedyną kobietą która nie dyskutowała na temat kartofli, schabowego, ciasta lub umycia okien, bo takie dyskusje się jedynie toczyły kiedy to żona wywołała na odpowiednim kanale męża. Taki taksówkarz na ogół meldował, że wraca do domu, a żonka grzała już ciepłe nóżki :ok: Nie pociągały mnie takie rozmowy bo i po co. Moja rozmowa nie toczyła się na temat knedli, więc siedziałam cichutko bojąc się nie wiadomo czego? Nie wspominając o tym iż jestem jedyną wówczas kobietą mającą radio CB na bazie i co teraz :?: Kiedy załapałam bakcyla o którym pisze Jarek, moim najlepszym przyjacielem na parę lat stał się właśnie on - zwany Herbatnikiem. Ciacho które wspominam najlepiej i nie chciałam tak szybko żadnego innego, Ada do tego stopnia, że poddałam go bardzo szybko tuningowi i zaczął posiadać skrót mocy, dziury i roger beepa. Pasja została już we mnie do dziś. Przez 20 lat Ada mieszkało u mnie CB i nie wyobrażam sobie np. abym po miesiącu czy dwóch nie włączyła bazy :szok: SiDoR też dobrze radzi. Jeśli masz auto to zamontuj radio w nim. Przyzwyczaisz się do szumu itd. Zobaczysz w miarę jedzenia apetyt rośnie. Po jakimś czasie zaczniesz myśleć o bazie jeśli znajdziesz na to czas. A kobiety? No cóż ogólnie są przeciwne aby małżonek stawiał baziątko w domu, ale kiedy już najdzie je :) odpowiednio same szybko wchodząc do domu z pracy pierwsze włączają radio sprawdzając z zaciekawieniem co nowego w eterze :P
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 08-02-2009, 15:09   
   admin


Gosiaczku, ładnie napisane :ok:

A powiedz mi jako kobieta - jak przekonać żonę mojego kolegi, który jest bardzo blisko załapania tego bakcyla, do przychylnego spojrzenia na ten aspekt sprawy - który jawi się jej zapewne jako zabór wolnego czasu , który powinien poświęcać jej i dziecku...

Kolega mieszka w wymarzonym miejscu każdego radiowca - na wzgórzu - nie mając w pobliżu nic, co ograniczałoby go w łączności. Grzech nie posiadać w tej sytuacji radia :haha:

Być może oboje kiedyś przeczytają te teksty, więc napisz[cie] tak jakbyś[cie] się zwracała[li] do nich :)
 
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2009, 16:42   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


Cóż w takiej sytuacji trudno jest mi podjąc jakiekolwiek podpowiedzi, ale z całego serca polecam Wam założenie bazy wraz z montażem Cb w aucie. Jak na początek wspaniała zabawa między Wami. Zdając sobie sprawę iż jest to wydatek z rzędu kilkuset zł. pozostawiam do wyboru sam montaż Cb w samochodzie, ale w takim miejscu w jakim się znajdujecie największym Waszym przyjacielem będzie baza plus auto i uwierzcie mi. W dzisiejszych czasach kiedy to telefonia komórkowa kosztuje, a w samochodzie należy posiadac zestaw głośnomówiący Cb jest nie zastąpione, a i spełnia też bardzo dużą rolę czyli zawsze będzie o krok do przodu jak nawigacja uważam osobiście gdyż poinformuje Was na kanale 19-tym po przez kolegów gdzie aktualnie są korki z pierwszej ręki i nie tylko. Z czasem poznacie zapewne nowych ludzi, a i może nawet przyjaciół. Wymienicie np. poglądy na temat dzieci jak i super nowych pokrowców w aucie :] Nawiążecie łączności i co ja tu będę dalej plumkac w klawiaturę.
Podsumowując:
Jak nie spróbujecie to nie posmakujecie ;)
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 08-02-2009, 16:50   
   admin


No ale zdajesz sobie sprawę z tego, że najwięcej obaw wiąże się z tym, że mąż zamiast z żoną i z dzieckiem - będzie przesiadywał cały czas na radiu ;)
 
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-02-2009, 17:04   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


Jarku nie będzie tak źle. Za mało czasu jest na to aby przesiadywac tylko i wyłącznie przy nim :) Jak już mają wspólnie korzystac z tego cudeńka :) Tutaj już żona musi zadbac o to aby radio do kuńca nie pochłonęło jej męża :]
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
ADA 



Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 4
Skąd: Biała
Wysłany: 08-02-2009, 18:56   

Jeśli to tak wciągające, to chyba słusznie jest zazdrosna o czas swojego męża :oczami:

A ja boję się o to samo, tylko o siebie ;) :D
_________________
Nie żałuj tego czego nie dało się zrobić ale tego co było można,a się nie zrobiło...
 
 
SQ5MRA 



Znak CB: 161 OLA
QTH lokator: KO02LG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 401
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2009, 19:18   
   Radio CB: Magnum AF ; Ranger AR3500
   Antena CB: Sirio Thunder 27 ; FireStick FS-3
   Akcesoria CB: Wilson Trucker


Przecież, jak zacznie rozmawiać przez radio, to dziecko zacznie sie tym tez interesować... A takie hobby u dziecka to znacznie lepsze niż przesiadywanie przy komputerze lub inne dziwne sposoby spędzania czasu.
Potem zgodnie z zasadami od CB przejdą do HAM radio... :zdziwko:
_________________
Kaper
SQ5MRA
i wszystko jasne...
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 08-02-2009, 19:41   
   admin


Kaper napisał/a:
A takie hobby u dziecka to znacznie lepsze niż przesiadywanie przy komputerze lub inne dziwne sposoby spędzania czasu.

Dziecko ma... kilka miesięcy :D
 
 
 
max 



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 86
Wysłany: 08-02-2009, 20:04   

ya1 napisał/a:
jak przekonać żonę mojego kolegi, który jest bardzo blisko załapania tego bakcyla, do przychylnego spojrzenia na ten aspekt sprawy - który jawi się jej zapewne jako zabór wolnego czasu , który powinien poświęcać jej i dziecku...

Człowiek oprócz powinności domowych musi mieć czas na rozwijanie swojego hobby. I albo podporządkowując się swojej drugiej połówce w ograniczaniu swoich praw robi to świadomie albo to ta druga osoba nosi spodnie. Z drugiej strony trudno się dziwić żonie ze chce też mieć trochę czasu dla siebie oprucz pracy zawodowej, gotowania i sprzątania.
 
 
SQ5MRA 



Znak CB: 161 OLA
QTH lokator: KO02LG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 401
Skąd: Warszawa
Wysłany: 08-02-2009, 20:26   
   Radio CB: Magnum AF ; Ranger AR3500
   Antena CB: Sirio Thunder 27 ; FireStick FS-3
   Akcesoria CB: Wilson Trucker


ya1 napisał/a:
Dziecko ma... kilka miesięcy


Niech się wprawia od małego... :]
_________________
Kaper
SQ5MRA
i wszystko jasne...
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2009, 10:13   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


ya1 napisał/a:
Dziecko ma... kilka miesięcy


Moja córka Jarku uczyła się mówic na radiu. Miała wówczas ponad rok. Kolega z dzielnicy twierdził, że trzeba do niej dekoder dokupic gdyż rozmawia jak cyt. "Satelita"

Cóż jeśli chodzi o hobby męża CB jest chyba w dzisiejszych czasach najbezpieczniejsze :)
Gorzej będzie kiedy z wiosną druga połówka znajdzie sobie spędzanie wolnego czasu poza domem. O tym kobiety nie myślą czy też nie chcą myślec lub zapominają :/
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
SQ5MRA 



Znak CB: 161 OLA
QTH lokator: KO02LG
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 401
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-02-2009, 20:28   
   Radio CB: Magnum AF ; Ranger AR3500
   Antena CB: Sirio Thunder 27 ; FireStick FS-3
   Akcesoria CB: Wilson Trucker


Poza domem :?: Moja Wiekowa Mażonka zasuwa ze mną na spoty i spontany CB-maniaków... :]
_________________
Kaper
SQ5MRA
i wszystko jasne...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka