Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
18-11-2009, 23:03
Jaki wybór... Alan 42 czy Intek H-520?
Autor Wiadomość
Stefan 



Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 11
Skąd: Irlandia
Wysłany: 22-08-2010, 20:55   
   Radio CB: INTEK H-520 PLUS


ya1 napisał/a:
Mała dygresja administratora. Nie rozumiem tej tendencji aby nie ruszać starych wątków.

Ja się tak ogólnie zgadzam, po prostu administruję sporym forum gdzie ludzie dość często odkopują wątki (które z natury tego forum są nieaktualne i 2-3 lata od czasu ostatniego posta ich nie zraża) i znając swoje reakcje na takie zachowania wolałem przeprosić z góry na wszelki wypadek nie znając dobrze waszych zwyczajów (wasze forum odwiedzam od niedawna ale ujęło mnie to, że nie zauważyłem postów, gdzie ludzie leczą swoje kompleksy korzystając z przewagi wiedzy). Obiecuję nie przepraszać :-)

Oczywiście zgadzam się z tym, że lepiej wszystko w jednym wątku trzymać.

Cytat:
Ad. 1. Można używać AM/FM w zależności od ustawień. W niektórych krajach nie możesz używać obu emisji. Zera i piątki ustawią się samoczynnie w zależności od standardu który wybierzesz.


Czyli mogę sobie używać (od strony technicznej a nie prawnej) AM/FM na jakimkolwiek z dostępnych kanałów? Podstawa albo inne czterdziestki? Dobrze rozumuję?

Operując w podstawowej czterdziestce mogę niezależnie od siebie przełączać się pomiędzy 0/5 i AM/FM (nawet jeśli zznaczyłoby to wyłączenie radia i zmianę standardu)? W sumie poza podstawą to 5 nie są chyba potrzebne.

Ja zdaję sobie sprawę, że to są podstawowe pytania ale chcę być absolutnie pewny.

Tak offtopicznie - co z innych współcześnie produkowanych / dostępnych ręczniaków polecacie? Czytałem opinie o H-520 i wszyscy narzekają na szumy ale mimo wszystko to na to radio jestem prawie zdecydowany. Mam gdzieś w piwnicy Alana 38 ale to cegła dość spora a ja planuję używać radia na rowerze.

Marzy mi się radio lekkie, z AM / FM / SSB, z czterdziestkami...
_________________
Podpis!
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 22-08-2010, 21:11   
   admin


Stefan napisał/a:
administruję sporym forum

Domyślam się, że nie jest to forum techniczne :) Bo w takim politycznym na przykład, odgrzebywanie starych kości może nie być za zdrowe :]

Stefan napisał/a:
Czytałem opinie o H-520 i wszyscy narzekają na szumy

Obawiam się, że we współczesnych ręczniakach zawsze będzie szumieć. Na wspomnienie A38 łezka się w oku kręci...

Stefan napisał/a:
Operując w podstawowej czterdziestce mogę niezależnie od siebie przełączać się pomiędzy 0/5 i AM/FM

Poruszać się 0/5 możesz tylko i wyłącznie ustawiając odpowiedni kod ID przy włączeniu radia, jak opisałem to w podanym linku.

Standard Po obejmuje 400 kanałów w "0", Ru podobnie tylko w "5".

Pozostałe działają w/g ograniczeń krajów których dotyczą.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka