Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
23-09-2009, 22:04
Co myślicie na temat President Harry II Classic?
Autor Wiadomość
wiechu 



Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 1
Wysłany: 25-03-2009, 08:22   

Witam , widzę , że trafiłem na specjalistów :) a noszę się zamiarem kupienia mojego pierwszego CB . Upatrzyłem już sobie jeden model , ale przed zakupem chciałbym zasięgnąć opinii znawców , co myślicie na temat tego CB-Radio - President Harry II Classic?
No i jaką antenę do tego wybrać ?

Nie używaj kolorów tekstu które nie są widoczne w innych stylach.
Ostatnio zmieniony przez SP3AYA 25-03-2009, 09:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 25-03-2009, 09:27   
   admin


"Cena: 489 zł" :szok: W życiu bym nie dał za takie radio tyle dukatów.

Jesteś pewien, że za tą cenę nie dostaniesz lepszego radia niż przereklamowany President niższej klasy :?: :haha:

Sądząc po wyborze [podaj więcej info co do Twoich wymagań] potrzebujesz małego radia, które zmieścisz dosłownie wszędzie, ale chciałbyś tez mieć dobry odbiór i komfort użytkowania?

Ostatnio koledzy testowali to radio:
YOSAN TURBO - http://www.allegro.pl/ite...rancja_vat.html

Ponoć jak na takie małe rozmiary rewelacyjnie chodzi.

A może zmieści Ci się do auta większe radio? Wybór dobrych sprzętów jest duży, trudno cokolwiek radzić nie znając Twoich potrzeb i możliwości. Podobnie jeśli chodzi o antenę.
Sprecyzuj się, a potem dopiero będzie można pogadać...
 
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25-03-2009, 11:07   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


Zawsze uważałam i już decyzji nie zmienię, że Johny I i Harry I plus pierwsze Unideny to zwykłe szumofony kiedyś onegdaj :oczami:
W tej chwili jakośc w Johny II /od np.. 469zł do 666zł/ i już w Harry II /np. 489zł/ dużo się poprawiła, ale tak jak piszesz Jarku nie jest to warte tyle dukatów i aby płacic jedynie za markę PRESIDENT :szok:

W dalszym ciągu bardzo dobrym radyjkiem jest TTI TCB 880

http://www.allegro.pl/ite...tisy_sklep.html

Z tym, że należy iśc do przodu i bardzo dobrze sprawdza się właśnie YOSAN TURBO który w ostatnich tyg. jest bardzo chwalony, ale wszystko zależy od tego do jakich celów chcesz używac tego radia Cb wiechu :?: i czy antena ma byc na stałe? czy wystarczy zwykły magnes? także sprecyzuj swoje wymagania tak jak pisze ya1, a na pewno będzie łatwiej Ci pomóc.
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 25-03-2009, 20:47   
   admin


Bo ja wiem, czy TTI jest dobrym [bo bardzo to na pewno nie] radyjkiem... :niepewny:

Mój pierwszy zestaw wybierałem pomiędzy Unidenem 520 i TTI 880 z anteną Sirio ML145. Padło na Unidena i nigdy nie żałowałem wyboru, w przeciwieństwie do tego co czytało się na różnych forach o TTI...

Ale wracając do dylematu kolegi, dalej nie wiemy czego tak naprawdę on chce...
No to tylko nieśmiało dodam małe info. Że w opinii każdego chyba w miarę doświadczonego użytkownika - lepiej kupić nie nowe radio, ale raczej stary sprawdzony, używany sprzęt z dobrych rąk. A to z tego powodu, że kiedyś potrafiono produkować radia po to aby spełniały wyśrubowane wymagania techniczne. Teraz radia też spełniają wyśrubowane wymagania... ale ekonomiczne :[ Co za tym idzie? Oszczędność na materiałach, na procesie technologicznym i liczenie zysków, a nie jakości...

Stąd zawsze lepiej będzie się sprawdzać starsza konstrukcja :tak:
 
 
 
SQ2NUG 



Znak CB: 276
QTH lokator: JO94GJ
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2008
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 26-03-2009, 11:22   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Pan DM-432MT


ya1 napisał/a:
Bo ja wiem, czy TTI jest dobrym [bo bardzo to na pewno nie] radyjkiem...

Obserwując kolegów to nie narzekają, a sporo jeszcze kupuje do auta to radio.

ya1 napisał/a:
Mój pierwszy zestaw wybierałem pomiędzy Unidenem 520 i TTI 880 z anteną Sirio ML145. Padło na Unidena i nigdy nie żałowałem wyboru, w przeciwieństwie do tego co czytało się na różnych forach o TTI...


Wcale się nie dziwię, że taki wybór padał.
Ja Unidena 520 koledze nie proponowałam gdyż jak się nie mylę jest bez homologacji.

ya1 napisał/a:
zawsze lepiej będzie się sprawdzać starsza konstrukcja

Dokładnie, a potem ewentualnie popchnąc sprawę dalej z czasem jeśli dalsze chęci ku temu zostaną :)
_________________
Sekju dijaks, sekju dijaks dis is poland stejszyn łan six-papa lima czarli bravo dostał w limo poszedł w tango.
 
 
migar 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Śląsk JO90NF
Wysłany: 26-03-2009, 20:33   
   Radio CB: TTI 770b, Albrecht AE, Alan 42, Sunker E2
   Antena CB: Sirtel S9, Ringo Lemm i parę innych


Więc tak jako że siedzę w branży nigdy przenigdy nie kupiłbym harryego ani classica ani z asc szumofony jak diabli polecam jeżeli już johnnego II
http://www.allegro.pl/ite..._generacja.html

co do TTi to ma on dużo większe możliwość podciągnięcia mocy niż president więc to wcale nie jest takie badziewne radio zresztą sam też użytkuje i nie mam zastrzeżeń
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 26-03-2009, 20:44   
   admin


A co do jakości ma możliwość podciągnięcia mocy [za wyjątkiem skopania modulacji]?

A co do Johnnego, to wybacz - ale mam kompletnie inne zdanie....
 
 
 
migar 



Dołączył: 03 Cze 2008
Posty: 45
Skąd: Śląsk JO90NF
Wysłany: 26-03-2009, 20:47   
   Radio CB: TTI 770b, Albrecht AE, Alan 42, Sunker E2
   Antena CB: Sirtel S9, Ringo Lemm i parę innych


Jaruś wystarczy posłuchać obydwu radyjek uwierz Johnny bije na głowę Harrego no i przeważnie jak naprawiamy to Harry a nie Johnny na 1 johnego w serwisie przypada 6 harrych co do skopanej modulacji jeśli robi to ktoś znający się na rzeczy to jej nie skopiesz...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka