Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: SP3AYA
11-11-2009, 21:22
BOOMERANG 27 W czy BALCONY 27 W?
Autor Wiadomość
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 16-10-2009, 12:56   BOOMERANG 27 W czy BALCONY 27 W?
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060


Nadszedł czas żeby pożegnać się z lemmem przykręconym do balustrady balkonu i nabyć nowa antenę. Tym razem wybór padł na firmę Sirio i jej wyroby balkonowe ;P

http://www.sirioantenne.i...08171169&idp=55
http://www.sirioantenne.i...&idp=1108044596

Obie anteny w wersji któtszej bo nie mogę sąsiadom z góry wchodzić za bardzo w okna z czubkiem promiennika. Mam pytanie w związku z tym: czy te wersje są coś warte i czym się różni Boomerang od Balcony?
 
 
Mobil-Zasada 



Znak CB: 161 OLA
Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-10-2009, 17:43   
   Radio CB: Alan 28 / President Jackson / Alan 100 PLUS / Alan 42
   Antena CB: President Texas / Sirio Boomerang 27W / Alan 9 PLUS + magnes z DV
   Akcesoria CB: Alan F36 / President CS-3 / (Densei EC-2018)


Są coś tam warte. Używam boomeranga 27W. Stacje bazowe słyszę tak z 80% i na 19 mobilkom z okolicy też można pomóc.
Tym bardziej jak nie masz wyjścia na inną antenę to bierz.

Boomerang ma możliwość pochylenia przeciwwagi. Ja musiałem swoją podnieść na maksa do góry i jeszcze skróciłem lekko bacik. W przypadku anteny z drugiego linku trzeba by było bardziej uciąć bacika. Więcej różnic nie widzę, poza tym że boorerang ma wyższą cewkę i gniazdo po boku. Wybór należy do Ciebie.
 
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 17-10-2009, 13:58   
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060


A czy ktoś sprawdzał obie anteny? Mniej mi zależy na opisie konstrukcyjnym jak na ich możliwościach.

[ Dodano: 2009-10-23, 15:46 ]
Decyduję się na Boomeranga z tego względu że o Balcony nigdzie nie ma porządnych informacji. Jak zainstaluję i sprawdzę to opiszę ile jest warta :)

[ Dodano: 2009-11-11, 17:13 ]
Stwierdzam ogromną różnice w porównaniu z moją poprzednią anteną, czyli Lemm AT71 na uchwycie przy barierce balkonu.


Boomeranga zamontowałem na 0,5m wysięgniku będącym przedłużeniem barierki, czyli jest mniej więcej 2 metry od ściany budynku. Działa rewelacyjnie. Słyszę dużo więcej i nadaję dużo dalej :super:

[ Dodano: 2009-11-11, 17:32 ]
Mam jednak mały problem: Kiedy nadaję w telewizorze następuje małe śnieżenie. Nie było tego kiedy nadawałem z Lemma. Boję się że kiedy sąsiedzi zauważa podobne rzeczy na swoich telewizorach nie pozwolą mi na zabawę z CB. Czy może to być efektem braku uziemnika? Budynek nie ma instalacji piorunochronu więc nie mam się do czego podłączyć.
_________________
 
 
SP3AYA 



QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 11-11-2009, 23:45   
   admin


Być może uziemienie anteny naprawiłoby ten problem. Jednak nic nie napisałeś w jaki sposób antena zestroiła się w tym montażu. Ja bym również tutaj szukał przyczyn...

Mimo wszystko może się okazać, że Boomerang, pomimo pewnej kierunkowości działania, promieniując prosto w okna sąsiadów, będzie powodował zakłócenia niezależnie od idealnego nawet zestrojenia.
 
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 14-11-2009, 14:28   
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060


ya1 napisał/a:
Jednak nic nie napisałeś w jaki sposób antena zestroiła się w tym montażu
Po zmontowaniu od razu na kanale 20 był SWR 1,3 więc już nic nie ruszałem.
_________________
 
 
Wolny Kmieć 



Dołączył: 18 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Dębica
Wysłany: 18-11-2009, 14:00   
   Radio CB: Alan 555
   Antena CB: Skylab
   Akcesoria CB: Sadelta ME-3


predyk napisał/a:
Kiedy nadaję w telewizorze następuje małe śnieżenie.
a czego sie dziwisz jak antena promieniuje prosto w telewizor. zawsze mowiłem ze lepsza byle jaka antena na dachu niz najlepsza na balkonie! po zmianie masz wieksza energie wypromieniowywana i sa rezultaty. to nawet nie musi byc wina braku uziemienia ani złego wystrojenia anteny. sprobuj postawić telewizor w innym pomieszczeniu tak zeby był osłoniety scianai zobacz co bedzie.

Poprawiłem dwa poprzednie posty. Poprawiłem dane w profilu. Więcej nie będę tego robił. Jesteś nowym użytkownikiem, więc poproszę Cię o zapoznanie się z tym TEMATEM .

Proszę o stosowanie zasad pisowni języka polskiego.
Regulamin!
Rozwiązanie Twojego problemu z pisownią znajdziesz w poradni językowej.


[ Dodano: 2009-11-19, 00:19 ]
mozesz sobie poprawiac albo nie. staram sie pisac logicznie i nie robic błedow. a wciskac dodatkowy klawisz zeby pojawil sie ogonek przy literce mi sie nie chce. jak ci sie nie podoba mozesz usunac moje posty!

Twój post jest niezgodny z regulaminem!
Jeśli nie zmienisz stylu swoich wypowiedzi,
dostaniesz OSTRZEŻENIE lub zablokujemy Ci konto.


Staramy się utrzymywać forum na możliwie wysokim poziomie. Nie tylko merytorycznym... Brak poszanowania języka ojczystego w mowie i piśmie, nie wystawia dobrej opinii ani użytkownikowi, ani miejscu w którym się wypowiada. Pisząc poprawnie, pokazujesz swoją klasę. Drobna rzecz, a cieszy. Warto jest pokazać się z dobrej strony!
[ya1]
Ostatnio zmieniony przez SP3AYA 19-11-2009, 01:06, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
predyk 



QTH lokator: KO00LA
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sie 2009
Posty: 160
Skąd: Tarnów
Wysłany: 23-11-2009, 10:25   
   Radio CB: Alan 87,President Harry
   Antena CB: Sirio Boomerang 27W,Lemm AT71
   Akcesoria CB: Farun 2060


Wolny Kmieć, ma chyba rację. Założyłem w sobotę filtr dolnoprzepustowy ale u mnie to i tak nic nie pomogło. Za to podobno u sąsiadów obok zakłóceń nie ma. :super: Nie wiem jeszcze jak jest u tych co mieszkają na górze :| U nich czubek anteny wystaje do okien. Trochę co prawda promiennik odchyliłem w bok. Na szczęście nikt sie jeszcze nie skarżył a ja staram się nie nadawać z dużej mocy.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka