Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Palmtop
Autor Wiadomość
Adrian 



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Poland
Wysłany: 20-12-2009, 14:15   Palmtop

Wiem że to nie forum komputerowe ale użytkowników można znaleźć wszędzie.

Chcę kupić nie za drogi palmtop z jak największym stosunkiem ekran/reszta obudowy, może być używany. Służyć mi będzie głównie do przeglądania internetu w czasie podróży. Warunki: sprawne WiFi, GSM bez simlocka, GPS mile widziany, ale nie absolutnie niezbętny.

Nie mam w ogóle żadnego doświadczenia z takimi urządzeniami. Będę pytał na forach specjalistycznych, jednak zależy mi na każdej opinii. Ktoś mógłby podpowiedzieć na jakie techniczne szczegóły najbardziej zwracac uwagę?
_________________
73 dla wszystkich :)
 
 
susel 



Znak KF: SQ7SUS
QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-12-2009, 09:17   
   expert


Jako użytkownik któregoś już tam HP postaram się co nieco pomóc. Najważniejsze to odpowiednia ilość pomięci RAM, starsze urządzenia często posiadają tylko 64MB i jest to stanowczo za mało do sprawnego działania najnowszych aplikacji. Reszta to już mniej bądź bardziej przydatne udogodnienia. Z nowych urządzeń napewno warto zerknąć na HP iPAQ 214 Enterprise (brak GSM) bądź HP iPAQ 914c (trochę mały wyświetlacz, aktualnie takiego używam). Oprócz tego masz do wyboru całą masę urządzeń HTC, SPV, MDA itp., które pomiędzy sobą różnią się najczęściej jakością wykonania i ilością "bajerów". Musisz jasno określić czego oczekujesz od urządzenia, jakie parametry są dla Ciebie krytyczne i dopiero wtedy metodą wielu porównań wybrać coś odpowiedniego.
 
 
Adrian 



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Poland
Wysłany: 22-12-2009, 00:04   

Potrzebuję dokładnie do tego co napisałem w pierwszym poście. W pracy muszę mieć szybki dostęp do internetu. Wożenie laptopa z róznych względów jest dla mnie niewygodne. Mając urządzenie w podobnej wielkości do telefonu, chciałbym z niego zrezygnować i mieć 2 w jednym. To tyle. Nie potrzebuję czegoś z górnej półki. Nawet ze średniej. Raczej coś co można znaleźć za 200 - 400 zł na Allegro (nie będę przepisywał wyników wyszukiwania, wystarczy sobie otworzyć stronę). Nie jest to też zakup który miałby mi służyć na lata. Najprawdopodobniej za 3-4 miesiące stanie się zbyteczny.
_________________
73 dla wszystkich :)
 
 
susel 



Znak KF: SQ7SUS
QTH lokator: ko02md / jo91nm
Artykułów/Recenzji: 1
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 288
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22-12-2009, 09:32   
   expert


Adrian napisał/a:
W pracy muszę mieć szybki dostęp do internetu.


Szybki pod względem prędkości łącza czy czasu od zaistnienia potrzeby znalezienia czegoś w internecie do uruchomienia przeglądarki :?: Niestety prędkość przesyłu danych w tego typu urządzeniach jest dosyć mocno ograniczona przez procesor i pamięć operacyjną, dlatego też nie uda nam się uzyskać deklarowanych 54 Mbps czy często nawet 11 Mbps. Natomiast łatwość dostępu do przeglądarki jest napewno dużo większa niż w przypadku laptopa.

W takim przypadku musisz też zadać sobie pytanie, czy potrzebna Ci będzie klawiatura, pisanie e-maili czy innych wiadomości tekstowych rysikiem jest, przynajmniej dla mnie, mocno denerwujące, dlatego też używam urządzenia z pełną klawaiaturą.

W tej cenie można znaleźć naprawdę mnóstwo używanych urządzeń, wystarczy postawić sobie dokładniejsze kryteria wyszukiwania i wybrać coś dla siebie. W dokładniejszych porównaniach pomóc Ci może portal mgsm.pl z nieźle działającą wyszukiwarką i porównywarką.
 
 
Adrian 



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 21
Skąd: Poland
Wysłany: 24-12-2009, 15:33   

susel napisał/a:
Szybki pod względem prędkości łącza czy czasu od zaistnienia potrzeby znalezienia czegoś w internecie
Raczej to drugie.

susel napisał/a:
musisz też zadać sobie pytanie, czy potrzebna Ci będzie klawiatura, pisanie e-maili czy innych wiadomości tekstowych rysikiem jest, przynajmniej dla mnie, mocno denerwujące
Chodzi mi o szyki dostęp do danych zawartych na stronach potrzebnych mi do pracy. Pisanie owszem, ale w mniejszej ilości. Nie mam doświadczenia w posługiwaniu się rysikiem ale na moje potrzeby nie powinno to stwarzać problemu. Bardziej mi potrzebny jak największy, czytelny ekran.
Z zakupem poczekam do Nowego Roku. Ceny powinny być niższe niż tuż przed świętami. Przez ten czas wytypuje sobie po opisach urządzenia które mnie zainteresują i przedstawię do ew. zaopiniowania. Nie chciał bym kupować czegoś co zupełnie do niczego się nie nada.
_________________
73 dla wszystkich :)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 24-12-2009, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka