Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Radio do słuchania - jak brak propagacji
Autor Wiadomość
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 31-12-2020, 20:27   

Ja na prawdziwą Trójkę jestem za młody, ale TOPa zdarzało mi się słuchać, choćby przez ostatnie 3 lata. Dla mnie to temat polityczny, wyrzucono elitę, radio zostało, elita jest gdzie indziej, temat na krótkofalarskim forum (powinno unikać tematów politycznych) do zamknięcia.
Możemy sobie równie dobrze pisać o jakości audycji informacyjnej po Hejnale i Polonezie A-dur Op. 40 Nr 1 w PR1.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-01-2021, 00:49   
   admin


Jak chcesz, to załóż kolejny wątek i możesz podyskutować o tym temacie. W tym dziale spokojnie możesz to zrobić.

W przyszłym roku muszę jednak pamiętać, żeby zamykać np. wszystkie tematy z życzeniami świątecznymi, bo to religia, a więc tak jak polityka - nie do przyjęcia na forum krótkofalarskim.

Paweł, spokojnie. Myślę, że założyciel tematu nie chciał drążyć tematów politycznych, a nawiązał tym do powstania bardzo fajnego radia (a w sumie dwóch).
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 01-01-2021, 01:06   

Chciałbym wierzyć, że nie chciał drążyć tematów politycznych, skoro od kilku(nastu/dziesiąt) miesięcy publiczne media tylko z takimi się kojarzą. Jakoś nikt 2-5-7-10 lat temu nie założył wątku o wspaniałej Trójce. Nastąpiło to teraz po dyskusyjnych "roszadach", które nastąpiły (dopiero, nagle?) w czasie obecnej władzy i powstaniu nowego radia przez ludzi z "wielkiej Trójki".

Jarek - serio - nie chcesz widzieć w tym temacie polityki?

Najlepszego w Nowym Roku na cały nowy rok! Powrotu do normalności przede wszystkim!
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 01-01-2021, 11:42   

Możecie zostawić tą politykę?
Obudziłem się, włączyłem w komórce Radio 357, slucham i nie chce mi się wstać :tak:
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-01-2021, 13:06   
   admin


Miałem dokładnie tak samo :)
 
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-01-2021, 13:15   
   admin


WOW! Właśnie przywitali Helen (czyli Halinkę Wachowicz) na pokładzie. Chyba najbardziej znana osoba z Trójki z "drugiej strony mikrofonu".
Mi brakuje jeszcze Piotra Barona i Ani Gacek z jej Aksamitem :oczami:
 
 
 
duderyk 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 214
Skąd: Polska
Wysłany: 01-01-2021, 17:44   

portos napisał/a:
Możecie zostawić tą politykę?
Obudziłem się, włączyłem w komórce Radio 357, slucham i nie chce mi się wstać :tak:

Posłuchałem Radia 357 fajnie grają ale na innych dzisiaj prawie wszędzie leci dobra muza. Czym tu się zachwycać?
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 01-01-2021, 18:29   

Hmmm... wikipedia trochę wyjaśnia, ale ogólnie tym co nazwa wskazuje. :)
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 01-01-2021, 18:55   
   admin


To chyba jak jeść kotleta. Niby ten sam, ale można w domu, w knajpie na dworcu, zawiniętego w gazetę na ławce w parku. Lub w ulubionej restauracji. Niby to samo, ale inaczej przyprawiony, podany, miła obsługa. No i sentyment do miejsca. Wszystko to sprawia, że będzie smakował niepowtarzalnie i chce się do niego wracać :chytry:
 
 
 
sq3ook 



Znak KF: SQ3OOK
QTH lokator: JO81vp
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 1546
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 02-01-2021, 17:01   
   jradmin


Wspominam z wielki sentymentem... szczególnie lata 70. i 80... Trójka była wtedy czymś wyjątkowym na tle PR 1 i PR 2 oraz PR 4. No było jeszcze Radio Luxemburg - ale to inny historia. Dla młodszych Kolegów info: w tamtych latach nie było w Polsce innych rozgłośni radiowych. Te powstały dopiero w latach 90. Długo by pisać... :)
Ostatnio zmieniony przez sq3ook 02-01-2021, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 03-01-2021, 21:44   

Dla mnie swiadome słuchanie Trójki zaczęło się w latach 90-tych. Potem jakaś przerwa i tak niejako od okazji do okazji po 2010. Chętnie sięgałem do innych stacji, ale do niej zawsze wracałem najczęściej. I tylko obserwowałem jak poziom tego co leciało wszędzie spadał (a może tylko mój gust się zmieniał ). Sztampowi prowadzący, niemalże ta sama muzyka.
Chyba tylko Trójki dawało się regularnie słuchać.
Dlatego jak się u nich posypało to praktycznie przestałem włączać radio.
Cieszy że będzie coś nowego, po staremu dobre. Życzę ekipie z 357 jak najlepiej. Oby im się udało.
Ostatnio zmieniony przez portos 03-01-2021, 21:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szafran 



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 04-01-2021, 15:00   

SP3AYA napisał/a:
Myślę, że założyciel tematu nie chciał drążyć tematów politycznych, a nawiązał tym do powstania bardzo fajnego radia (a w sumie dwóch).

Dokładnie tak. Od polityki trzymam się z daleka. Nawet stwierdziłem przecież że radio Nowy Świat mi z tego powodu mniej pasuje. Proszę nie przelewać swoich interpretacji na moja wypowiedź.
portos napisał/a:
Obudziłem się, włączyłem w komórce Radio 357, slucham i nie chce mi się wstać :tak:

SP3AYA napisał/a:
Miałem dokładnie tak samo :)

To ja trzeci musiałbym też tak napisać :]
Widzieliście to wzruszenie u Stelmacha w tym filmiku? Dawno takich emocji nie przeżywaliśmy w domu, kiedy rozbrzmiewały głosy prowadzących. A jak zapowiedzieli że Pruchnicka i Wachowicz są na pokładzie, to wstyd się przyznać, oczy mi sie spociły :zawstydzony: Faktycznie. Jakby Baron do nich dołączył, to by było super. Wypowiadal się, że w Trójce na pewno będzie do końca roku, więc kto wie... Annę Gacek też świetnie się słuchało we wtorkowym wydaniu W tonacji Trójki w parze z Wojciechem Mannem. Nawet kiedyś zacytowali mojego e-maila do nich :chytry:
Zacytuję jeszcze Katarzynę Pruchnicką: Kocha radio, o tym jak bardzo, przekonała się całkiem niedawno, choć w radiu pracuje blisko 20 lat. Ja przekonałem się o tym, kiedy umarła Trójka, a rodzi się Radio 357 :D Jutro startują ze stałymi audycjami. Będzie kolejne święto w domu :super:
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 04-01-2021, 23:02   
   admin


O zdziwko :) Muzyczka już leci :cwaniak:
Jutro wcześniejsza pobudka i https://radio357.pl :Z
 
 
 
szafran 



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 05-01-2021, 15:18   

Fenomenalnie się słucha. Luz, sporo otwartości na słuchaczy. Widać że zgrana ekipa się dobrała. Oby tak dalej!
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 18-03-2021, 20:33   

Po ponad 2 miesiącach słuchania można stwierdzić że nie jest źle. Muzyczne klimaty jak w starej trójce. Choć jest też sporo świeżości. Paru rzeczy mi brakuje. Co nieco bym chciał żeby było inaczej. Ale da się tego słuchać. A to najważniejsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka