Forum
Forum
RADIOFORUM
FORUM KRÓTKOFALARSKIE
Ostrowskiego Klubu Krótkofalowców
SP3POW

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Radio do słuchania - jak brak propagacji
Autor Wiadomość
szafran 



Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 80
Skąd: Polska
Wysłany: 28-12-2020, 13:44   Radio do słuchania - jak brak propagacji

Niemal od dzieciństwa pamiętam że w moim domu słuchało się radia (nie tylko takiego z którego szło nadawać :) ). I od dzisiątków lat była to Trójka. Ciekawe czy ktoś z was też tak miał?
Teraz po politycznych zawirowaniach w rozgłośni i odejściu niemal całego składu najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy, kultowa Trójka w zasadzie przestała istnieć. Poziomem zeszła do tego co reprezentuje byle jaka stacja lokalna czy komercyjna nadająca papkę dla mas.
Na szczęście stara ekipa zjednoczyła się i utworzyła 2 nowe radia internetowe - Radio Nowy Świat które już działa i Radio 357 które tworzy najważniejszy zespół starej trójki - Niedźwiedzki, Kaczkowski, Stelmach, Strzyczkowski i wielu innych. Pierwsze audycje testowe zostały już wyemitowane, a w Nowy Rok ma iść "Top Wszech Czasów" znany z Trójki.
Nowy Świat gra chyba jednak inaczej niż to co lubię i skręca trochę za bardzo w zaangażowanie polityczne, co nie bardzo mi się podoba. Ale Radio 357 duchem przypomina to co mnie wychowywało muzycznie od najmłodszych lat.
Link do ich strony https://radio357.pl/
Ciekawe czy podobne sentymenty trójkowe ma jeszcze ktoś oprócz mnie? Jeśli tak zachęcam do wsparcia tej ekipy na https://patronite.pl/radio357
Finansują się tylko dzięki słuchaczom, bez reklam i dotacji!
Na razie będą działać tylko internetowo. Ale zapowiadają że dążą do tego żeby można ich było słuchać w FM, na co bardzo czekam, bo teraz jadąc samochodem nie ma czego :|
 
 
duderyk 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 214
Skąd: Polska
Wysłany: 28-12-2020, 18:51   

Bez przesady. Trójka była radiem jak wiele innych. Ani lepszym ani gorszym. Nie rozumiem tego szumu medialnego jaki się wokół niej ostatnio wytworzył. Przyszla nowa ekipa i dobrze. Świeża krew wszędzie się przyda. Nie sadzę żeby to miało wydźwięk polityczny. Sprawa się rozdmuchała po majowym oszustwie w głosowaniu na listę przebojów przez Niedźwieckiego i innych. Koledzy się poobrazali i odeszli na swoje.
Sprawa nie warta klawiatury ;) a piszą o tym od pół roku na wszystkich portalach.
Ostatnio zmieniony przez duderyk 28-12-2020, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 28-12-2020, 19:05   

Proponuję zamknąć ten temat, albo go usunąć. Nie ma to nic wspólnego z krótkofalarstwem, a poza tym jak widać zaczyna się polityka.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 28-12-2020, 23:04   
   admin


Jak się zacznie politykowanie - to nie tylko zamknę, ale też wywalę ;) W dziale Kawiarenka, jak sama nazwa wskazuje, można pogadać nie tylko o krótkofalarstwie

A temat kultowej Trójki jest mi osobiście bardzo bliski, bo przez ostatnie lata była jedyną stacją którą dawało się słuchać - i z przyjemnością i zainteresowaniem. I absolutnie nie zgodzę się z twierdzeniem, że Trójka była radiem jak wiele innych. Ani lepszym ani gorszym. Miała swój niepowtarzalny klimat, którego na próżno było szukać w każdym możliwym miejscu. I to wcale nie tak, że wszystkich audycji słuchałem z zapartym tchem. Były i takie, które mnie nie interesowały (choćby z powodu gatunku muzyki) i często szukałem wtedy na skali czegoś innego. Ale zawsze trzymały wysoki poziom. Co więcej - uczyły szacunku i wrażliwości nie tylko na to co akurat wpadało mi w ucho.

To Kaczkowski ze swoim niezapomnianym MiniMaxem kształtował mój gust muzyczny. Niedźwiedzki pokazywał czego się słucha... Jak dziś pamiętam jak to było transmitowane przez kukuruźnika w akademiku (a kto teraz wie co to takiego kukuruźnik? :P ).

Tak, ja też czuję niesamowity sentyment do tej stacji. A może powinienem napisać, że czułem. Bo Trójka taką jaką znałem i ceniłem, umierała po kilkuletniej chorobie dwa razy - na wiosnę i pomimo reanimacji przez Kubę Strzyczkowskiego (która miała sporą szansę powodzenia) - ostatecznie w sierpniu.

Dobrze że powstaje nowe apolityczne Radio 357. Gula w gardle mi staje za każdym razem kiedy słucham testowych audycji i z głośników lecą znane i lubiane głosy. Podpisuję się wszystkimi kończynami pod życzeniami powodzenia dla tej stacji. I dziękuję Jacku, że poruszyłeś ten temat. Sam kilkukrotnie zabierałem się za napisanie paru słów i nie robiłem tego z powodów poruszonych przez Pawła.

Ale w końcu to też radio, choć na razie nie na falach eteru ;) A jak nie ma propagacji, to czegoś słuchać trzeba :oczami:
 
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 30-12-2020, 16:33   

Zawsze lubiłem słuchać progamu 3. Teraz faktycznie to już nie to samo. Dobrze że powstają bardziej ambitne rozgłośnie niż Zetka i RMF.
 
 
Student 



Znak KF: SP3HSZ
QTH lokator: jo81fu
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Paź 2009
Posty: 334
Skąd: Leszno/Trzebiny
Wysłany: 30-12-2020, 18:05   
   expert


Wychowałem się na PR3. Brak Wojtka, Marka i innych słychać na co dzień.A tak teraz mamy jedynie słuszną zdalnie sterowaną 3 z biernymi miernymi i wiernymi redaktorami . Na szczęście jest obecnie internet i dostep do wielu niezależnych i dobrych rozgłośni z super muzą z całego swiata. :D
 
 
duderyk 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 214
Skąd: Polska
Wysłany: 30-12-2020, 19:59   

Myślę że o każdej stacji radiowej można powiedzieć że ma swoich wiernych fanów. Ale dobrze że jest różnorodność bo każdy znajdzie coś dla siebie.
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 30-12-2020, 21:24   

duderyk napisał/a:
Myślę że o każdej stacji radiowej można powiedzieć że ma swoich wiernych fanów.

Dokładnie, dlatego ja tylko słucham Ojca Tadeusza i jego rozgłośnię - Radio Maryja - tam zawsze moja ulubiona muzyka, audycje i podejście do świata (muzyczne) zgodnie całkowicie z moim światopoglądem.
 
 
SP3AYA 



Znak KF: SP3AYA
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Cze 2008
Posty: 6870
Wysłany: 30-12-2020, 22:35   
   admin


szafran napisał/a:
w Nowy Rok ma iść "Top Wszech Czasów" znany z Trójki

A ruszają ze stałym nadawaniem 5 stycznia.
https://www.youtube.com/watch?v=d2Vnkl4K_Fc

Mają ciekawą koncepcję na ramówkę. Podoba mi się to:
https://www.youtube.com/watch?v=y5rq98DmtkU
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 30-12-2020, 22:45   

RM (że tak skrócę nazwę radia, którą wszyscy znają) można posłuchać na UKF w każdym zakątku Polski (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) i oczywiście w internecie - https://www.radiomaryja.pl/live/
 
 
SQ6PNV 



Znak KF: SQ6PNV
QTH lokator: JO81LC
Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 320
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30-12-2020, 22:50   
   mod


SQ3POS napisał/a:
RM (że tak skrócę nazwę radia, którą wszyscy znają) można posłuchać na UKF w każdym zakątku Polski (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) i oczywiście w internecie - https://www.radiomaryja.pl/live/


A, nieprawda - u mnie nie posłuchasz (bo zastrzelę) :D
 
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 30-12-2020, 22:56   

SQ6PNV napisał/a:
SQ3POS napisał/a:
RM (że tak skrócę nazwę radia, którą wszyscy znają) można posłuchać na UKF w każdym zakątku Polski (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) i oczywiście w internecie - https://www.radiomaryja.pl/live/


A, nieprawda - u mnie nie posłuchasz (bo zastrzelę) :D

Ale mnie czy antenę podłączoną do nadajnika? :haha:
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 31-12-2020, 19:33   

SQ3POS napisał/a:
duderyk napisał/a:
Myślę że o każdej stacji radiowej można powiedzieć że ma swoich wiernych fanów.

Dokładnie, dlatego ja tylko słucham Ojca Tadeusza i jego rozgłośnię - Radio Maryja - tam zawsze moja ulubiona muzyka, audycje i podejście do świata (muzyczne) zgodnie całkowicie z moim światopoglądem.

Ty tak na poważnie czy wyczuwam trolla?
Ostatnio zmieniony przez portos 31-12-2020, 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SQ3POS 



Znak KF: SQ3POS
QTH lokator: JO81VP
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 1852
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: 31-12-2020, 19:41   

Eee na PKI to nie są trolle, oni wierzą w to co piszą. ;)
Mnie przeraziło stwierdzenie, że w roszadach Trójki nie ma polityki, dlatego od razu poprosiłem o zamknięcie tematu. Tak się nie stało, więc z przymrużeniem oka kontynuuję tę tragikomedię wyrażając swoje zdanie o komercyjnych rozgłośniach radiowych. ;)
 
 
portos 



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 184
Skąd: Nowy Lwów ;)
Wysłany: 31-12-2020, 20:16   

SQ3POS napisał/a:
Mnie przeraziło stwierdzenie, że w roszadach Trójki nie ma polityki

szafran napisał/a:
Teraz po politycznych zawirowaniach w rozgłośni i odejściu niemal całego składu najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy, kultowa Trójka w zasadzie przestała istnieć.
duderyk napisał/a:
Sprawa się rozdmuchała po majowym oszustwie w głosowaniu na listę przebojów przez Niedźwieckiego i innych

Jeden z kolegów wyraźnie stwierdził polityczną naturę sporu, drugi chyba mniej zainteresowany tematem, powielił co gdzieś przeczytał.
Dla mnie nie jest istotna przyczyna. I zostawmy politykę. Żal mi stacji którą bardzo lubiłem i która szczególnie w samochodzie leciała na okrągło. Dzisiaj rano specjalnie włączyłem komputer żeby wysłuchać poranek prowadzony przez Łukawskiego w Radiu 357 jak kiedyś w Trójce. Nie powiem. Przyznam że brakowało mi tego :)
Jutro obowiązkowo Top Wszechczasów. Po Sylwestrze każdego roku pozwalał zapomnieć o kacu :hihi: W tym roku impreza skromniejsza, to może w ramach równowagi ten Top będzie petardą :cwaniak:
A na poważnie: nie żebym był jakimś fanatykiem Trójki. Ale powtórzę się za wieloma innymi piszącymi w różnych komentarzach. To było radio z Duszą, coś w sobie miało, czego próżno było szukać gdzieś indziej. Dobrze że są spadkobiercy tego ducha. Będzie sobie można posłuchać co kto lubi. Nowy Świat albo Radio 357.
SP3AYA napisał/a:
Mają ciekawą koncepcję na ramówkę. Podoba mi się to:
https://www.youtube.com/watch?v=y5rq98DmtkU

Zapowiada się ciekawie. Jeśli uda im się utrzymac poziom to zakasują konkurencję w swojej klasie. Na pierwsze miejsce w rankingu słuchalności nie wyjdą, bo masy wolą wspomnianą papkę. Radia Zet i RMF więc nie prześcigną nawet jak zaczną nadawać w FM. Jednak inteligentniejszych słuchaczy prawdopodobnie pociągną za sobą.
Wsparcie na Patronite poleciało. Taki abonament moge płacić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Polecane Tematy
 
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template subBlack modified v 1.0 by ya1. Done by HYDEPARK forum POGADUSZKI



statystyka